Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet attol valami bajom higy...

Lehet attol valami bajom higy hirdrogen peroxid ment a szemembe? 13/f

Figyelt kérdés
Olvastam higy patanasra jo a hidrogén peroxid es mikor bekentem vele a patanasr veletlen a szemembe is ment egy kicsi aztán elkezdett viszketni megmostam hideg vuzel viszketet tovabb kb 5 percig birtam aztán megmostam ismet vizzel mar mem viszket lehet baja a szememnek?
2016. máj. 1. 08:39
 1/6 szamo77db ***** válasza:
84%
Jó lenne, ha elmennél szemészetre és megnézetnéd!
2016. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem lesz bajod.
2016. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Jól csináltad ,azonnal vízzel ki kell mosni a szemet .

Ezt írja róla az elsősegély nyújtás .

2016. máj. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Reanal biztonsági adatlap:


"Hidrogén-peroxid 30%-os:


Toxikológiai adatok

Akut hatások:

Lenyelve, belélegezve, bőrrel érintkezve ártalmas. Égési sérülést okoz. Az anyag különösen roncsoló hatású a

nyálkahártyák és a felső légutak, valamint a szem és bőr szöveteire. Szembe kerülve súlyos esetben vakságot

okozhat. Belélegezve a hörgők és a gége gyulladása, görcse által, tüdőgyulladás és tüdőödéma léphet fel. Az

anyaggal történő kölcsönhatás esetén a következő tünetek léphetnek fel: égető érzés, köhögés, zihálás,

gégegyulladás, fejfájás, émelygés, hányás. Lenyelése esetén a gyomor és a nyelőcső perforálódhat.


Szembe kerülés :

Szembe jutás esetén azonnal bő vízzel öblítse legalább 15 percen keresztül, miközben húzza szét a szemhéjat

ujjaival."

2016. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de ez csak 3% os hirdrogén peroxid
2016. máj. 1. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Mázli. Menj el szemészetre.
2016. máj. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!