Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges körülmetélés után...

Részleges körülmetélés után mi lehet az a fehéredés a makkomon és a fitymám belső felén?

Figyelt kérdés

A makkom és a megmaradt fitymám belső oldalán ilyen fehér lerakódás látható. Korábban próbáltam óvatosan az ujjammal ledörzsölni, de nem igazán jött le és száraz érzésű volt. Ma reggel a zuhanyfejet ráirányítva elkezdett lekopni. Először azt hittem valami gomba, de akkor nem kellene leválnia, ugye?


Kb. addig fedi a makkomat, amíg a fityma rálóg, úgyhogy valószínűleg azzal lehet összefüggésben.


A műtét után a kapott tanácsok alapján csak kamilláztam, semmi mással nem kezeltem. Lehet, hogy mégis kellene valamit rá tennem? (3 hete volt a műtét)


2016. jún. 14. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Édesapám meg fogsz döbbenni: az a lerakódás a turha...


Megkövesedett, egykori gyulladás, ami még azelőtt keletkezett a sok év folyamán, amikor még nem távolították el a fitymádat..


A fitymád alatt ugyanis folyamatos gyulladásban volt, és mivel nem tudtad tisztogatni ott legbelül, ezért alakult ki a gyulladás, ami turhává alakult, ami megkövesedett...


Nagyon jó, hogy legalább ha későn is, de elmentél a műtétet megcsináltatni. Ha nem mentél volna el, akkor egész biztos, hogy bekövetkezett volna az állandó gyulladástól és attól, hogy nincs kitisztítva a bőr alatt a fitymarák... Akkor aztán nézhettél volna.

2016. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem volt begyulladva semmim, a műtét előtt szép rózsaszín volt minden.
2016. jún. 14. 09:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Viszont akkor lehet, hogy a sebből kifolyó genny rakódott le? Akkor ne kenjem semmivel, áztassam csak le?
2016. jún. 14. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Az sima szmegma. Mosd rendszeresen a makkodat, és egy idő után nem is fog újra megjelenni!
2016. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2016. jún. 14. 09:52
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudod, hogy az szmegma? Talán megnézted neki?


Issstenem, ennyi eszest mint itt...!

2016. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első válasz teljesen el van tévedve. Vagy valami körülmetélés-rajongó troll. A legtöbb fitymaszűkületes ugyanis teljesen tünetmentes (a hátrahúzási nehézségeket leszámítva), nem gyulladt, nem fertőző, és legfőképp nem rákos.


Kérdező: ezek szerint hátra tudtad húzni a műtét előtt? Mi adta akkor az okot, hogy megműttesd?

2016. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!