Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 19 éves vagyok, és gyakran...

19 éves vagyok, és gyakran viszket a fenekem és a fitymám. Miért van ez? Valami betegség lenne?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 22:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Naponta fürdök, ha ez megnyugtat. Ennek ellenére szokott viszketni, és nem egyszerre. Hol az egyik hol a másik.
2010. ápr. 18. 23:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Hali!


Kérdésedre reagálva ha a viszketés úgym. "fantom" tehát érzed, de nem látsz semmit és nem tudni miért, ill. hol az egyik, hol a másik erről nem glom, hogy még vmi baj lenne. Azonban ha állandóan viszketne, és mittomén maga a bőrfelszíned a perioneumnál (zacsi-végbél közti terület, farpofák,... tehát a végbélnyílás és környéke) és a fitymádon esetleg a makkodon bepirosodik, esetleg ilyen... enyhébb égető, csípő, viszkető, maró érzésed van, esetleg tapintásra melegebbnek vagy forróbbnak érződik, netán megduzzadna, menj el a bőr- és nemibeteg gondozóba, és mutasd meg ott a dokinak. De ha még nem akarsz oda elmenni, akkor kérdezz rá a patikában a gyógyszerésztől, mit ajánl a nemiszervtájék viszketésére ellen!?. (Minden patikában elvileg kéne lennie lega 1 fő gyógyszerésznek, úgy tudom.)


Jómagam csak a körömvirág, ill. a TETRAN kenőcsöt tudom erre a figyelmedbe ajánlani. Ezek gyulladáscsökkentő hatásúak, előbbi temészetes, utóbbi gyógyszer. Előbbit érzékeny személyek is használhatják, mert természetes, utóbbit a hatóanyagérzékenyek kerüljék!

Reggel tisztálkodás után, este fürdés után, kencézd be magad! Először a fitymádat kend be a makkoddal, a perioneumot és a végbeledet csak ezután!


Remélem megszűnik.

A parasztokkal meg ne foglalkozz! Ők már csak ilyenek, s egyszer úgyis visszatérnek ide a saját bajukkal, amin majd te fox röhögni.


Üdv: EE

2010. ápr. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy allergiás vagy a tusfürdődre, vagy az ruhaöblítőre?
2010. ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

EE-nek:


Tetran kenőcsöt nem kellene....


ez egy antibiotikum tartalmú kenőcs baktérium fertőzés okozta bőrbetegségek helyi kezelésére. csak orvosi diagnózist követően alkalmazható, és receptre kapható. Egyébként is lassan műhibának számítanak az antibiotikumos kenőcsök, mivel gyakran okoznak allergiás reakciót és rezisztenciát (hamar ellenállóvá válnak a baktériumok) Ha mindenképpen helyileg akarunk kenegetni bőrfertőzést, erre vannak kiváló antiszeptikus (fertőtlenítő hatású) kenőcsök, oldatok, pl Betadine stb.


a kérdés feltevőjének javaslom az alábbiakat: [link]


kérdés, hogy csak viszket, vagy látsz is rajta valami elváltozást, ha igen akkor el kell menni a háziorvoshoz, majd megvizsgál és meggyógyít :)

2010. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

@ 10:56-os...


Hűha! Gyakran olvasok betegtájékoztatót, és a TETRAN-t elég régóta használom, és a betegtájékoztatóját is gyakran elolvastam, azonban úgy látszik ez, hogy antibiotikumot tartalmaz ez elkerülte a figyelmemet. Feltételezem, hogy akkor a másik készítmény az (OXYCORT)... kár! :-(


Nem tudom, orvos vagy-e vagy eü-s kolléga, de köszönöm a kiigazítást. :-) Helyettük mit tudnál ajánlani a srácnak?


EE

2010. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nálam is volt olyan,talán nem az alsónadrág nincs jól kiöblítve?
2010. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!