Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Felfázáshoz hasonló tünetek,...

Felfázáshoz hasonló tünetek, de negatív labor eredmény. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hete kezdődtek a felfázáshoz nagyon hasonló tünetek jelentkezni. Csípő vizelés, görcsök, kisebb hőemelkedés és gyakori vizelési inger. Ez 1-másfél hét alatt nem igazán enyhült, ezért elkezdtem szedni az "Urogin" nevű gyógyszert, valamint Grapefruitmag kivonatot és Echinacea cseppet. Valamint eleinte C-vitamint is szedtem.

Sokat nem javult a helyzet, a vizeletvizsgálat eredményei alapján a doktornő sem tudott semmit mondani erre. Egyedül az aszkorbinsav volt magasabb értéken a kelleténél.

Jelenleg, lassan 3 hét múlva még mindig fennáll a gyakori vizelési inger, illetve a fájdalmas vizelés. Mit lehetne tenni?



2016. okt. 6. 00:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Közben megjelent az ágyékomnál egy furcsa, "szorító" érzés.
2016. okt. 6. 02:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el urológushoz, ha nem akarsz tovább szenvedni meg kísérletezni. Lehet a prosztatád a ludas.
2016. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2013 őszén vesekövem volt. Eleinte én is felfázáshoz hasonló tüneteket észleltem: gyakran kellett wc-re mennem, kicsit csípett, elesett voltam, amit a hőemelkedésnek tudtam be. Elmentem orvoshoz, ott azt mondták, hogy ugyan minden rendben, de lehet, hogy egy halvány fertőzés van a húgyutakban, de gyógyszer nem kell rá, mert az értékek jók. Ok... Rá másfél hétre olyan vesegörcsre ébredtem éjjel, hogy mentőt hívtunk, akik adtak egy szurit, amitől jobban lettem, és mivel ez hétvége volt, elmentünk az ügyeletre. Aznap reggel már véreset pisiltem (az ugye nem mindegy, mikor jön a vér: ha a pisi legelejétől, akkor a vér a veséből jön, ha a pisilés végén jön 1-2 csepp, akkor az a húgyutakból). Az ügyeleten megállapították, hogy vesegyulladás, kaptam antibiotikumot. Másfél nap múlva ismét iszonyatos görcsök miatt mentő vitt be a sürgősségire, ahol csináltak egy ultrahangot és egy röntgen felvételt, és kiderült, hogy vesekő okozza az egészet. A kő 11 nap múlva ki is jött szerencsére.

Ebből azt a tanulságot lehet levonni, hogy az el nem múló tüneteket komolyabb gond is okozhatja, úgyhogy javaslom, menj el másik orvoshoz, küldjön el több helyre kivizsgálás céljából.

Jobbulást!

2016. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A negatív leborlelet előtt mire írt fel a doktornő Urogint?
2016. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 Semmire, azok után kezdtem el szedni, miután nem kaptam nagyon választ arra, hogy mi lehet ez. Azóta már abbahagytam, se a szedése alatt, se utána nem volt semmi máshogy.


#2 Remélem én nem jutok el idáig. Bár most, ezen a héten fogok urológushoz elmenni, de mintha "eltűnőben" lenne ez a dolog. Bár nem akarom a véletlenre bízni magam, szóval ha tünetmentes leszek is, akkor is elmegyek egy kivizsgálásra. Jobb a békesség. Jelenleg gyógyszert nem szedek rá, úgysem használt egyik sem. A c-vitamin meg csak rontott a helyzeten:

2016. okt. 10. 14:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi! Most látom, hogy az első hozzászólásom miatt "elcsúsztattam" a számozást. #3, köszönöm a jókívánságot! :)
2016. okt. 10. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Említetted a doktornőnek, hogy szedtél Urogint? Ugyanis vannak olyan gyógyszerek, amiket nem szabad szedni vizeletadás előtt, mert meghamisítják az eredményt. Nem vagyok orvos, így nem tudom pontosan milyen gyógyszerek tartoznak ebbe a kategóriába, de ha legközelebb mész, akkor érdemes megemlíteni.


Jobbulást!

2016. okt. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7, nem említettem neki, viszont a laborvizsgálat előtt 1 nappal nem szedtem semmilyen gyógyszert emiatt. Lehet, hogy ennyi idő kevés volt ahhoz, hogy teljesen kiürüljön a szervezetemből, de próbáltam erre figyelni. Most viszont jó ideje nem szedtem semmit, így remélem, hogy az urológián ki tudnak deríteni valamit. Köszönöm a jókívánságot!
2016. okt. 12. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!