Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan adjam le a felesleget,...

Hogyan adjam le a felesleget, ha. (többi lent)?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy talán hibát követtem el a kategória választással, remélem azért tolerálható. Valamint még annyit, hogy hosszú lesz a kifejtés, nem várom, hogy mindenki válaszoljon. Aki ráér, és ért a témához, annak hálás lennék, ha segítene.


A kérdés: A hasamon és a csípőm tájékán van úgy szemmértékre talán 6-8 kiló felesleg, annyira nem szembetűnő, de engem zavar. Hogy szabaduljak meg tőle fokozatos ütemben? Alább írom a tudnivalókat az életmódomról, hogy pontosabb/a körülményekhez igazodóbb eljárásokat tudjatok javasolni


21 éves srác vagyok. Heti kétszer(egyes esetenként háromszor) eljárok edzésre (kickbox/thai box). Ezek rendszerint kétórás foglalkozások, sok kardio és erősítős elemmel. Főleg saját testsúly, minimális a szabad súlyok használata.


Próbálom tartani a heti két alkalommal történő úszást uszodában. Maximum 60-70 percet vagyok ott, 2000 méternyi távot szoktam megtenni, azt minél gyorsabban, a pihenőidőket leszorítva, az "úszási sebességet" növelve, amennyire megy. Plusz pár száz méternyi levezető.


Ezen kívül, itthon is szoktam saját testsúlyos edzéseket végezni, 45-60 percet, heti 4-5 alkalommal, ahogy az időm megengedi.


Napi 2, maximum 3 adag kávé bevitel. (~2 deci, 1 kanál cukorral, kevés tejjel)


Káros szenvedély talán lehetne az alkohol, és a dohányzás, de ezek csak alkalomadtán, egy-egy buli keretén belül történnek meg, jellemzően nem heti rendszerességgel.

A táplálkozás talán az egyik legfontosabb, és sajnos ez az egyik legrendszertelenebb, nem is nagyon tudom röviden összefoglalni. A fix étkezéseket (ebéd-vacsora) próbálom tartani, lehetőleg gyakori fehérjefogyasztással (fehérjedús ételekhez jöhetnének tippek) például hal, tojás, húsok, lencse...


De meg kell említeni, hogy sok feldolgozott élelmiszer is kerül az asztalra. párizsi, virsli, szalámik. Szüleimmel élek még, egyetemista vagyok, nincs arra idő - és pénzkeretem, hogy magamnak külön bevásároljak teljesen makulátlan, "egészséges" ételekből.


Ezeken kívül próbálok minimális mennyiségű többletkaját fogyasztani, de néha elfogy például egy-egy zacskó szotyi, vagy reggeliként egy-egy szendvics vagy pékáru. Mostanában rászoktam, hogy nassolásként (és esetleg vitaminpótlásként) kb heti háromszor csinálok egy másfél literes gyümölcsturmix mixet, hozzáadott cukor nélkül. ( Ez elfogadható a fogyás szempontjából?)


Tehát összefoglalva relatíve sportos az életmódom, a hasamról mégis esztétikai szempontból fontos lenne számomra, hogy leküzdjem azt a pár kilót. De változást nem nagyon észlelek egy ideje már. Mit csinálhatnék másképp? Mennyire figyeljek jobban a kajára? Érdemes még hozzáadni a programhoz több kardio edzést(pl futás)?


Próbáltam érthető és pontos lenni, ha kimaradt volna valami lényegi elem, akkor írjátok!



2016. nov. 8. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Előre is bocsánat a hangnemért!

Először is: Te normális vagy? 2 dl kávé???? még azzal a kevés tejjel is sok! Meg akarsz halni? Ne csodálkozz ha majd szívproblémáid lesznek! Igyál kevesebbet, az kevésbé is árt.

Másodszor az sem teljesen korrekt, ha alkalomadtánként fogyasztasz alkoholt és cigizel. Ne érts félre, rendszeresen sem jó, de így még hozzászokni sem tud a szervezeted, így szinte mérgezed a tested.

Harmadszor, a rendszertelen étkezés az emésztés rémálma, nem tudja mikor kapja a kaját, nem tudja ledolgozni, a zsír így lerakódik az általad említett helyekre, mert lehet oda mozogsz a legkevesebbet. Ami pedig az étkezés tartalmát illeti: Ha nagydarab is vagy, akkor is meg kell szabnod magadnak, miből mennyit eszel. Kell az edzéshez a plusz fehérje meg minden, de nem szabad túlzásba esni vele. Reggelizz mert ez tényleg egy fontos étkezés és inkább kevesebbet vacsorázz! (reggelizz mint egy király, ebédelj, mint egy polgár és vacsorázz mint egy szegény- a mennyiséget nézve) A feldolgozott kajákról annyit: próbáld azt is csökkenteni. Tudom, mondtad otthon laksz, de próbáld meg lecsökkenteni ezt minimumra, vegyetek családilag zöldségeket (zeller az jó fogyókúrás zöldség), minőségi kajákat. Ez az egész család javára válik.

Ha pedig többletkaját fogyasztasz azt se nassival, ropogtatnivalóval csináld, hanem valamilyen inkább gyomorkitöltő kajával, ami tölti a gyomrod, tápanyaggal szolgál de nem hízlal. A pékárú és szendviccsel nincs probléma.

A gyümölcsturmix meg fura egy jószág. Nem mindegy miből csinálod, mert tehetsz bele akármilyen kevés cukrot, a gyümölcs még tartalmazza a saját gyümölcscukrát is. úgyhogy azok közül is válogass.

A mozgásos részével szerintem nincs nagy baj, talán mozogj kicsit többet a derekadra.

Utólag mégegyszer bocsi, ha nyers voltam. Sok sikert!

2016. nov. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ. kimaradt a testalkatom. 177 cm és amikor legutóbb mértem a súlyom (több mint fél éve ) még olyan 82.5öt mutatott a mérleg. egyébként inkább vállas vagyok, mint nagydarab, de elvileg ilyen magassághoz akkor sem kéne meglennie a 80+ kgnak. a kávét majd igyekszem csökkenteni, és a kajára figyelni még inkább. jöhetnek még válaszok!
2016. nov. 9. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!