Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan adjam le a felesleget...

Hogyan adjam le a felesleget az ideális testsúlyom eléréséhez?

Figyelt kérdés
45 kg-ról 47 kg-ra híztam, ám 42- 43 kg lenne számomra az ideális testsúly. Eddig Rubint Rékára tornáztam, pár napja ugrókötelezni kezdtem. 100 db előre; 100 db hátra 50-50 jobb majd bal lábbal; + próbálkozom pl. guggolva stb... A cukrot és a lisztet próbálom teljesen kizárni az étrendemből. Szerintetek mit tegyek, hogy ledjam azt az 5 kg-mot? Mennyit mozogjak és mit? Segítsen Valaki! :(

2014. dec. 10. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Úristen! Anorexiás vagy?

Hány cm vagy, amihez ideális a 42-43 kg?

Én lánykoromban voltam 45 kg a 161 cm-hez, mindenki szerint csontsovány voltam, most két gyerek szülése óta 54 kg a súlyom, és ez nekem pont jó, vékony vagyok de van izomzatom.

Szerintem ha te ebből a súlyból fogyni akarsz, az izomzatodból fogsz veszíteni.

2014. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
152 cm vagyok :( ehhez a testmagassághoz szerintem elég gáz ez a 47 kg ami jelenleg vagyok. A fenekem ami nagy vagy nem tudom...a hasamon is akad némi felesleg
2014. dec. 18. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg alacsony vagy. Has, fenék, tipikus női problémák, nekem is ez a terület a kritikus.

Próbálj speciálisan erre a területre tornázni, mert a többi helyről biztos nem kell fogynod. Kitörés, guggolás sok számban, akár súllyal is.

Azt ugye tudod, hogy a mozgás 30% az étrend 70%-ban segít, ezért az is nagyon fontos, a fehérjebevitel lényeges, emellé a szénhidrátokat kell nagyon minimálisra csökkenteni.

Összességében a kg nem mond semmit, mert az izomnak van súlya, inkább a cm. Nekem pl. most szülés után jó 20cm-rel volt több a derékbőségem mint előtte! Most már csak 14 cm-nél járok, de az még így is sok. A hasra a sok felülés sem jó, azt mondják, nem szabad minden nap csinálni, pihentetni kell közben.

2014. dec. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:) értem! A lisztet+cukrot próbálom teljesen kizárni az étrendemből, zöldséget; gyümölcsöt napi szinten fogyasztok. Mikor RR-ra tornáztam, akkor rengeteget guggoltam, csípő- és fenék gyakorlatokat végeztem, de kb. 3 hónap után abba is hagytam mert csak "dagadtak" a lábaim. Most azt csinálom, mint nyáron. Futok az udvarunkban, újabban ugrókötelezek is. Itt a téliszünet, ami nem kevesebb, mint két hét, úgyhogy mindent beleadok :D Szerinted sikerülhet leadni a felesleget a fenekemről? >.< Nagyon szépen köszönöm, hogy segítesz! :)
2014. dec. 19. 18:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ilyesmiket próbálok most, nézz bele:

https://www.youtube.com/watch?v=3wul79m1BKY

A fenék-csípő környékén elég sok rázómozgás van benne, ez biztos nem vastagít, inkább szálkásít, tudom hogy problémás ez a terület, én is csak harcolok ezzel. Most nekem ez a zumba bejön, mert legalább élvezem a mozgást, és szívesen csinálom, hogy lesz-e eredménye, nem tudom.

2014. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a segítséget! :)
2014. dec. 20. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!