Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Diétázás okozhat impotenciát?...

Diétázás okozhat impotenciát? (29/F)

Figyelt kérdés
Két hónapja cukorbetegséggel diagnosztizáltak, azóta leadtam a testsúlyomból 5 kg-ot majdnem és folyamatosan szénhidrát csökkentett diétán vagyok. Kicsit idegesebbnek érzem magam, főleg esténként, de a legrosszabb, hogy azóta merevedési problémáim is vannak. Találkoztatok már hasonlóval, okozhat a diéta, kalóriamegvonás impotenciát? Voltam kardiológián is, szív és érrendszeri problémám nincs.

2016. nov. 17. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi ch-t eszel? Mennyi kalória? Milyen makrókkal? Milyen magas vagy mekkora súlyhoz?

A nagyon nagy kalória megvonás és a cukorbetegség is okozhat ilyen problémákat de ehhez férfiként kb 1500 kcal diéta kéne.

2016. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Két hónap alatt 5 kg mínusz, az nem semmi. Esténként nyilván a vércukor szint alacsony mivolta miatt vagy ideges, pontosabban vázizom remegéseid lehetnek, amit idegességként élsz át. Nem ártana egy vércukor mérőt beszerezni, mert túlzásba nem kell vinni a diétát. Az élő szervezetek meg úgy vannak felépítve, hogy elsődlegesek az önfenntartással kapcsolatos működések és erősen a háttérben vannak a fajfenntartással kapcsolatosak. Ha megnézed a nagyon alultápláltnak tűnő természeti népcsoportokat, ahol a napi kalóriabevitel épphogy fedezi a szükségletet, bizony ott nem véletlen, hogy a szexualitás sokkal kisebb szerepet kap, mint a fejlettebb társadalmakban.
2016. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen. Ne ilyen durván tedd.
2016. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkabb a dietazas miatti idegeskedes miatt
2016. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
161 cm vagyok és 74 kg-ról indultam, most 69 vagyok. Gondolom az, hogy sok víz és valamennyi izom is lement rólam, bár mellette járok súlyzós edzésekre is. Gyors szénhidrátot már nem eszek, a napi adagot olyan 100 és 160 gramm közé saccolnám, kalóriában 1500-1800, de most éppen nem dolgozom. Valóban sokat idegeskedem, de ilyen csak mostanában, kb. 2 hónapja van, hogy nem tudom megtartani az erekciómat, vagy nem is alakul ki.
2016. nov. 17. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Lelki+érzelmi.
2016. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
maga a cukorbetegség okoz potencia zavarokat...
2016. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az előttem írók már megválaszolták a kérdésedet, én csak annyit szeretnék, hogy ha edzel, akkor viszont szükség volna gyors CH-ra is, edzés előtt vagy után. No nem sokra, de minimum 10 grammnyira például gyümölcslé formájában. Ellenkező esetben az edzés miatt le fog csökkenni nagyon a vércukorszinted.
2016. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a cukorbetegség ronthatja a libidót és merevedési zavart is okozhat, de a stressz miatt is lehet, eszálj az orvosoddal.
2016. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Maga a cukorbetegség nem okoz merevedési zavart., csak a cukorbetegségnek az erekre gyakorolt káros mivolta. De ahhoz jónéhány évet kell lehúzni, nem megy egyik napról a másikra.

Szerintem is inkább a diéta okozta stressz az, ami gátlólag hat a nemi életedre.

2016. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!