Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rövid fitymafékkel műtöttek,...

Rövid fitymafékkel műtöttek, okozhat-e ez enyhe fitymaszűkületet?

Figyelt kérdés
2,5 hete műtöttek rövid fitymafékkel, de csak enyhén volt rövid, és most már lassan kezdek visszaszokni a szexuális életembe, de mintha szűknek találnám a fitymámat. Hátracsúszással nincs gond csak vissza nehezebben jön, de nem érzek semmiféle fájdalmat, csak aggaszt hogy úgy vettem észre nem bírom addig az ágyban mint eddig, lehet ennek a koraibb magömlésnek az oka hogy 2 hétig kimaradt mindenféle szexuális együttlét, vagy tényleg szűkebb lett a fitymám, és jobban ingerelné a makkom ? Valaki aki esetleg fitymafékkel volt műtve kérem szóljon hozzá ha van tapasztalata az üggyel kapcsolatban. Köszönöm !
2010. ápr. 29. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egy teljes körülmetélés áldozata vagyok és csak annyit tudok mondani, hogy szerintem a fitymád a sok pihenéstől beszűkültnek tűnik, a makkod meg szintén a sok pihenés miatt érzékenyebb. Mert nyilván a műtét utáni napokban nem erőltetted se a feszegetést, se a húzogatást, se semmit.


Próbáld tágítani a fitymát, előbb vagy utóbb vissza fog állni, a körülmetéléssel viszont én annyit vesztettem és annyi gondom van most vele, hogy amennyire lehet, én lebeszélnélek róla. Ha a dokikhoz mész ezzel a panaszoddal, akkor - mivel tapasztalatom szerint ők szeretnek csonkolni, egy csapással panaszokat megszüntetni (közben több másikat okozni) - valszeg egyből ajánlják majd, hogy távolíttasd el. Csak előre szólok, én semmiképpen nem tenném.


üdv

2010. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szűkület lehet a pihenéstől is de lehet a műtét egyik nem kívánatos hatása. Simán rendbe jöhet magától de ha pár (3-4) heti rendszeres szexuális aktivitás után nem javul, és zavar menj vissza az orvoshoz. Lehet, hogy tényleg a körülmetélést javasolja majd de nem muszáj elfogadnod. Egyébként a körülmetélés után ha megszokod tovább bírod a partnereddel az ágyban, valamint kisebb az esélye hogy hpv- vel ping-pongozzatok. Ez sem egy utolsó szempont!
2010. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vigyázz, kinek hiszel. Azt felejtsd el, hogy "tovább bírod majd az ágyban". Ez egy nagyon gagyi propagandaszöveg. Aki gyakorol, annak megy normálisan is. Ne akard, hogy körülmetéljenek, nekem megcsinálták és nagyon sok gondom, bajom van emiatt. Csak ezzel ritkán dicsekszik el az ember, én is csak itt a neten teszem. Meg még rajtam kívül sokan....

A fertőzéseket meg szintén felejtsd el. Nem leszel védettebb a fertőzés ellen, mint azok, akiknek nem csonkolták le. A legújabb felmérések nem igazolták azt, hogy könnyebben menne át a hpv, azt viszont igazolták, hogy a higiénia számít és azoktól a férfiaktól könnyebb elkapni dolgokat, akik nem mosakodnak. Ezért kell mosakodni, csonkolni meg annak kell, akinek az istene/toteme/törzsi hiedelme ezt megköveteli.

Ha levágják az egészet, akkor utána már nincs visszatánc. Amikor csúnya hegesedés van, ronda varrathelyek, összevágott makk, bőrhíd, extrém módon kiszáradt makk, foltosodás, kérges tapintás, akkor azok, akik itt ajánlgatták a körülmetélést, és csak az előnyöket sorolták, azok mélyen hallgatni fognak, egyik se fog a szemedbe nézni. Úgyhogy, csak óvatosan azokkal, akik a farkad végét simán levágnák, a kibicnek semmi se drága... tudod... a te péniszed...

2010. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne metéltsd körül magad, jóérzésű ember ilyet nem ajánl.
2010. máj. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!