Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Orvosi kivizsgálás hogy...

Orvosi kivizsgálás hogy élitek meg?

Figyelt kérdés
Csehországba készulok dolgozni, ahol olyan igénnyel végzik az orvosi ellenorzést munkába lépés elott...hogy kb. 40 percig tart...ez alatt az ido alatt alsóban, vagy meztelenul kell állnod...mivel része az onko megbetegedések megelozése, és nézik a test teljes borfeluletét, valamint férfiaknál a heréket és péniszt is megmatatják és az anuszt is ellenorzik...én ettol annyira félek, mert szerintem ez totál megalázó...egy cseh ismerosom 39 éves és évente ezt jár, mert kuldik munkából...és mindig ez folyik le, bár nem értem, hogy minek, mikor o speciel félévente jár urológushoz, aki nála elvégzi ezeket a dolgokat...számára nem jelent problémát...amit én nem értek, hogy hogy- hogy, mert hát 40 percet ott ácsingálni meztelenul a doktor no és a novér elott nagyon kellemetlen...ti hogy vagytok ezzel? csak én csinálok ebbol ugyet?
2016. dec. 17. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy csak a gyerekek félnek attól, hogy az orvos előtt le kell vetkőzni, vagy épp megnézi a himbilimbidet. Ezt a 40 percet honnan vetted? Egy szívműtét nem tart 40 percig...
2016. dec. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az ismerosom mondta...és minden féle blogon úgy olvasom...
2016. dec. 17. 18:08
 3/11 A kérdező kommentje:
hát szerintem egy férfit ár ne vizsgálgasson ilyen szinten a munka orvos...arra van a szakosított orvos, mint az urológus...
2016. dec. 17. 18:10
 4/11 anonim válasza:

Szerintem a dolog rendkívül egyszerű. Ha ott akarsz dolgozni, élni, akkor el kell fogadnod az ottani törvényeket, szabályokat.

És igen, megalázó. Mert nem állat vagyok, akit vizsgálgassanak. Én vagyok a felelős az egészségi állapotomért, mert nem hatalmaztam fel senkit erre, mondván: "te, vigyázz már rám, mert olyan hülye vagyok, hogy nem tudok vigyázni magamra".

Amíg kierőszakolják belőled mindenféle kamu jogcímen a pénzedet, addig felnőtt vagy, amikor meg emberként kellene bánniuk veled, akkor meg embertelenek.

Ez az állam. Minden országban, itt is. Hatalommal való visszaélés. :( mert "joguk van hozzá". Ez már rég nem az emberről szól, csak arról, hogy nehogy beperelhesd a cégedet, bármilyen egészségkárosodás miatt.


Mellesleg, itthon megtagadhatod bármely vizsgálat elvégzését, csak ezt nem reklámozzák a "szolgáknak".

Egy próbát megér, hogy nem tolod le a gatyád előttük, és megtagadod a vizsgálatot.

Persze, ennek az lesz a következménye, hogy nem írják rá a papírodra, hogy alkalmas vagy. :(

Ismét a hatalommal való visszaélés. :(

Anélkül meg nem vesznek fel sehova.....

Nem engedik meg, hogy lázadj.

És ezt csak a dolgozni akaró, becsületes emberekkel lehet megcsinálni.


Sem politikussal, sem bűnözővel nem.

Elgondolkodtató.

Bocs, ha sok voltam.

2016. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én inkább örülnék annak hogy részletesen kivizsgálnak, ráadásul ingyen! Mert ma nemigazán vizsgálják ki az embert kellő alapossággal, akkor se, ha önként megy.


Szerintem ez a kérdés ugyanolyan hangulatkeltő, mint az a kérdés, amelyben szégyenlős tinigyerekek azért nyivákolnak, hogy "az a pletyka járja, hogy az orvosi vizsgálaton a sulidoki..."! Mert ez ugyanolyan. Hallasz valamit, azt összefosod magad, mint a fosós galamb,és kiírsz egy kérdést ide, hátha valaki egyetért veled és szolidaritást vállal ITT, de NEM OTT ahol kelkene, kvázi az orvosnál!


Én évente átesem ugyanezen, és örülök neki, mert így én is megbizonyosodhatok arról, hogy minden oké velem, s ezek a vizsgálatok az alaposságuk ellenére egy fillérembe nem kerülnek! :)

Szóval, ha én kibírom, te is kibírod!


Légy férfi, menj el és vállald be a kivizsgálást önként! Ne ilyenkor mutasd magad keménynek! Nem az a férfi, aki ellenáll akkor, amikor a saját érdekének megfelelően akarnak cselekedni, hanem az, aki olykor be mer vállalni olyan dolgokat is, amitől fél főleg, ha az még az ő érdekét is szolgálja.

2016. dec. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Totál megértelek,nem állatok vagyunk.Meg van milyen vizsgálat milyen mértékü vetkőzést igényel,ja és nem az űrbe készülsz oda kell teljes kivizsgálás,normál esetben a vizsgálatok menetét úgy kellene felépíteni hogy előbb zajlódjanak le amihez nem.kell vetkőzni(vérnyomás,látás)és csak a legvégén levetetni esetleg a boxert nem feleslegesen megalázni előre az embert.Plusz ha van papírod mi szerint szakorvosnál jártál màr és nincs 1 éve el kellene fogadniuk a papírt róla.A beteg érdekét kellene nézniük nem pedig megalázni őket.


Kíváncsi lennék az orvos ácsorogna e az ápolónő kollega előtt vagy az ápolónők az orvos kollegájuk előtt pucéron 40 percig vagy csak akár 2 percig.-Nem hinném.


Emberségesen,tapintatosan is lehet még kínós vizsgálatot is elvégezni szetintem.

2016. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kínós...
2016. dec. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz a problémáddal. Komoly bajod van, életképtelen egyed vagy.
2016. dec. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én magam egézségugyi vagyok...nekem nem kell felvilágosítás olyan téren, hogy jaj de jó, hogy ingyen kivizsgálnak!


Napi szinten látom azok emberek arcát, akiknek le kell vetkozniuk, és bizony sokak számára rendkivulien megalázzó, sokak számára pedig nem, mert ez normális, orvos...ami szerintem non sense...az a beteg, akit ez nem zavar...


1. az orvos is ember, és az orvosok kozott is vannak barmok...szerintem a tobbséguk az...jó sokkal dolgozom...és hát nagyon sokszor olyan jókat nevetnek viccelodnek a betegek hátuk mogott, hogy ki vagyok teljesen akadva...


2. mindennek meg van a technikája, és paciens intimitásának mgorzésére, minden féle módszer létezik...


3. nem értem, mi koze van egy munka orvosnak a prosztatához? aki max egézséges prosztatákat tapogat, nem hiszem, hogy valaha is találkozott valami beteg prisztatával...


4. egy felnott férfinak ha fáj a heréje, vagy valami deformitást észlel, csak el megy orvoshoz


5. a legnagyobb gond pedig az, igen, hogy sokan ezt normálisnak vélik...ezért nem vigyázznak az orvosok a tobbire (kissebb csoportra ) akik számára ez megalázó...


én biztosan nem fogom hagyni...és kíváncsi leszek, hogy nekem, mint szintén egészségugzinek, mint mond az orvos?

2016. dec. 21. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletesen igaza van mindent meg lehet oldani hogy az intimitás,diszkréció megmaradjon,elvileg ezt is tanulták az orvosok,vannak beteg jogok is.



És tud a többséget zavarja a túlzott vetkőzés,gondold csak végig nők,férfiak se járnak szűrésekre túlzottan,ha még elmegy szűrésre a többség elmegy privát rendelésre inkább hogy emberként kezeljék őket és nem hiába szakosodtak az orvosok.


Orvos és orvos között is nagy különbség van,mindenki maradjon a szakágánál,tehát egy üzemi vizsgálatra kijelölt orvos csak általános vizsgálatot végezzen,megvan ki mire szakosodott,tehát szakorvoshoz irányítsák a beteget ha papír kell pl. egy urológiai,nőgyógyászati szakvizsgálatról,n nyugodtan ilyen vizsgálatra a saját vagy választott szakorvosához had menjen el,az legalább szakorvos.

2016. dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!