Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitol fugg a tesztoszteron...

Mitol fugg a tesztoszteron szint stb?

Figyelt kérdés
A tesztoszteron szint mitol fugg, mi a "jele" annak hogy magas(ferfiaknal)???

2016. dec. 18. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A tesztoszteron egy sor fizikai jellemzőt szabályoz, ilyen többek között a nagyobb izom- és csonttömeg, a szőrnövekedés az arcon és a testen, valamint a mélyebb hang. Számunkra azonban érdekesebb, hogy ez a hormon nemcsak a külsőt, hanem a gondolkodást, az érzelmeket és a viselkedést is képes befolyásolni. Ez a kapcsolat kétirányú, a tesztoszteron szintje például reagál bizonyos helyzetekre. Az ilyen – az evolúciós pszichológia szóhasználatával élve – reprodukciós sikerességhez kapcsolódó helyzetek közé tartoznak azok, ahol potenciális szexuális partner van jelen vagy státusznövekedésre van kilátás (mint például a párharc). Mai viszonyokra lefordítva ezek a szexuális ingereket és a tágabb értelemben vett versengő helyzeteket jelentik. Ezekben a tesztoszteron szintje növekszik, sőt egy szexuális aktus, vagy győztes összetűzés után a férfi nemi hormon szintje még tovább is nőhet – érdekes módon férfiaknál és nőknél egyaránt.
2016. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Agressziot okoz, fokozott szorosodest, kopaszodast... igazabol jobban kezd hasonlitani az ember egy vadallatra, mint homo sapiens sapiensre
2016. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor az én tesztoszteron szintem magas.

186cm magas voltam 14 éves korom elott amikor kezdtem kondizni, most lassan 16 évesen 190cm vagyok, 44-46-os lábbal. Már vagy 10-11évesen elkezdett nőni a bajuszom. Mostanra pedig már aránylag annyira egybe függő és erős hogy a nyár végén ugy dontottem meghagyom. A szemoldokom és a hajam nagyon dús. A kezemen,a hónaljamon, a lábamon is van hosszu, eros feekte szor, kivéve mellkasomon. És a farkam méretem is "elég" nagy.

2016. dec. 18. 12:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez férfiaknál inkább genetika. Egy nagyon szőrös és egy kevésbé szőrös férfinek is lehet ugyanolyan magas, normális szinten a tesztoszteron a szervezetében.

Te koránérő típus lehetsz. Ezzel függ össze, hogy a bajszod is hamar megjelent és hogy 16 éves korodra elég férfias a megjelenésed.

2016. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!