Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Már jó ideje megszakítással...

Már jó ideje megszakítással szeretkezünk a párommal, mégis most kezdtem szorongani emiatt. Miért?

Figyelt kérdés

Ezt sajnos ki kell fejtenem:


Sajnos korai magömlés miatt szenvedek mostanában, dióhéjban: amikor menstruáció után nyugodtan beleélvezhetek, mivel szinte 0% esélye van bárminek is, akkor bírom rendesen. Amikor már nem szabadna akkor jobban ráparázok. Érzem, hogy jönne és leblokkolok. Le is lankadok emiatt.


Sajnos ez egy ördögi kör, mert emiatt frusztált lettem, esetenként depressziós (most is), és a teljesítési kényszer miatt szorongó.


Nem ez az első ilyen folyamat. A páromnak ismét megjön, aztán a menzesz múltával ismét bátran tudok szeretkezni, elélveztetni.


Hogy tudnám ezt átmenteni a hónap többi napjára?


Igazából hülyeség, hogy ennyire szorongok, mert lakás van, ha becsúszna a gyerek az sem lenne katasztrófa, házasok vagyunk. Bármilyen jó tanácsot szívesen veszek, ami segíthet. Köszönöm nektek előre is!



2017. febr. 15. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha stresszel a dolog, akkor védekezetek. Majd ha tényleg akartok gyereket akkor csinálhatjátok védekezés nelkül. Főleg ha már a depresszió közelén vagy, ennyit nem ér a dolog..
2017. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem hülyeség, ami miatt szorongasz, mert nem szeretnél gyereket. Nem véletlenül "védekeztek" megszakítással. Attól, hogy nem lenne katasztrófa, azért még nem hiányzik neked egy életre szóló felelősség...


A tiszta lelkiismerethez védekezned kell sajnos; ez van.

2017. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Egyik kolis szobatársam így lett terhes, hogy a menses utolsó napján beleélvezett a barátja.


On: Nyilván azért szorongsz mert tudat alatt csak katasztrófának élnéd meg a gyereket. Miért nem védekeztek másképpen? Még a hüvelykrém is jobb mint ez és biztonság érzetet adna.

2017. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Menzesz alatt is teherbe tud esni akár, nem 0% az esélye. Az azutáni napok meg már egészen esélyesek, mert egyre jobban közeledik az ovuláció időpontja, a spermák pedig több napig is életképesek bent. Húzz gumit és meg van oldva a dolog.
2017. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Az igencsak hülyeség, hogy a menstruáció után "nyugodtan" beleélvezhetsz - ugyania ilyenkor is böven van esély terhességre (a növérem közvetlen a menzesz utáni napon lett ikrekkel terhes), söt akár a menzesz alatt is lehetséges.


Emellett a megszakítás eleve nem ér jóformán semmit,az nem védekezés, hanem hazárdjáték. Az általad is említett problémák akár impotenciához is vezethetnek, ezért jobb abbahagyni ezt a "módszert"


Ha nem akarsz/akartok gyereket, akkor védekezz rendesen (vagy óvszerrel, vagy a párod szedjen gyógyszert) és akkor nem kell "Odafigyelned", vagy ha tényleg nem gond a gyerek - és ezt megbeszélitek egymással, hogy OK -, akkor meg értelmetlen a megszakítással erölködni.


SZóval VAGY védekezzetek rendes, megbízható módszerrel, VAGY egyáltalán ne.

2017. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért nem védekeztek?

Ennek így nem sok értelme van, mert nem igazán tudod élvezni az együttléteket.

Nyilván még nem szeretnél gyereket, azért stressz, hogy jaj mi lesz, ha beleélvezek és gyerek lesz.

Ha meg ennyire durva hatása van, hogy depresszió szerű tüneteket érzel, akkor meg még inkább úgy gondolom, hogy baromi nagy marhaság nem védekezni.

Miért nem tudtok védekezni???? Nem értem :S

2017. febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Huzz gumit.
2017. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem is gondoltam, hogy ennyi érkezik ilyen hamar.


Gyereket tőle akarok, csak úgymond van még 1-2 dolog ami jó lenne előtte elintézni és akkor 1-2 éven belül ok. Csak úgy értettem, hogy ha jönne, akkor semmi esetre sem lenne abortusz. Fogamzásgátlót már nem akarnánk használni, mert az mostmár csökkentené az esélyét, amikor ténylegesen akarjuk.


Marad a gumi, amivel kevésbé élvezetes, de a biztonságérzetem megvan. Egyenlőre az önbizalmam, életkedvem kell visszanyerni.

2017. febr. 15. 10:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Fogamzásgátlót már nem akarnánk használni, mert az mostmár csökkentené az esélyét, amikor ténylegesen akarjuk. "


Bocs, de ez elég hülyeség - a fogamzásgátló ADDIG akadályozza a teherbeesést, AMÍG szedi a nö, utána egy hónap múlva már semmiképpen sem.


Szóval elvileg ez sem igazán kifogás, attöl bármikor lehetne még gyereketek, és semmivel esm kisebb az esélye, mint ha nem szedte volna a nö.


Ettöl függetlenül ha nem szimpatikus ez a módszer, akkor ne használjátok, viszont ha te belebetegszel a megszakításos "modszerbe", a sokkal több problémát okoz.

Az óvszernek viszont semmi káros hatása sincs, és ha szabályosan használjátok, akkor a terhesség is kizárt.

2017. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az valóban igaz, hogy a fogamzásgátló csak addig véd, amíg szedik. Tehát ahogy abbahagyja, a következő hónapban már simán teherbe eshet.

De én megértem, ha nem akarja szedni. Rengeteg problémát okozhat. Libidócsökkenés, visszatérő fertőzések, hormonproblémák. Aminek az eredménye pont az lesz, hogy nehezebben jön össze a baba.

Használjatok gumit. Már olyan extra vékonyak vannak. Szerintem abban is élvezetes.

2017. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!