Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Igaz az, hogy a keleti guggoló...

Igaz az, hogy a keleti guggolós vécék egészségesebbek, és emiatt pl. az araboknál kevesebb a húgyúti megbetegedés?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A húgyúti megbetegedés bakteriális fertőzés és legtöbbször a saját székletből feljutó baktérium okozza. Én jártam keleten, de nem találtam gusztusosnak ezt az illemhelytípust.
2017. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Azt nem tudom, araboknál kevesebb-e a húgyúti fertőzés, de az biztos, hogy egy guggolós WC-nél csak a cipőd talpa (meg a kezed, amit megmosol utána) érintkezik a WC bármely pontjával. Viszont nálunk egy nő oda ül, ahová előtte más, amit esetleg lepisilt/lekakilt valaki. Vagy csak simán izzadt a combjaival rajta egy ideig. Na ez az, ami csöppet sem gusztusos. Hallottam olyat nőtől, hogy rosszabb nyilvános WC-knél inkább csak fölé guggol a WC-nek és nem ér hozzá a WC-deszkához. Ami persze csöppet sem kényelmes, van, aki ilyen izomfeszült állapotban pisilni sem nagyon tud.
2017. ápr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Erre vannak a papírból készült, hordozható, egyszer használatos wc ülőkék nőknek. Nálam mindig van. Sosem kell a mások által használt ülőkén ülnöm. Jobb helyeken amúgy eleve kínálnak ülőke fertőtlenítő szert és papírt.
2017. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A keleti guggolós WC-k amiatt "egészségesebbek" mint az angol-WC, mert nem lesz aranyered. Anatómiailag éppen jó pozícióba kerülsz ott az ürítéshez.
2017. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ez miért került a "férfiak egészsége" rovatba? Alapvetően nőket érintő dolog, nem?
2017. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, én most kifejezetten férfiakra vonatkoztatva gondoltam. Ugyanis a muzulmánoknál a férfiak is ülve pisilnek. A fertőzés témában pedig (sajnos) személyesen is érintett vagyok, aminek keresem az okát, ezért érdekel.
2017. ápr. 6. 23:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha még mindig nem világos, saját magamat idézném:


"A húgyúti megbetegedés bakteriális fertőzés és legtöbbször a saját székletből feljutó baktérium okozza."


Töröld ki rendesen, használj nedves toalettpapírt, fertőtlenítő kendőt, vagy ha van lehetőséged, mosd meg az alfeledet ürítés után és természetesen magas fokon mosd és vasald az alsóneműdet. Orvos fog adni antibiotikumot, azt végig kell szedni, lehetőség szerint probiotikummal együtt, a bélflórád egészségének megőrzése érdekében. Ha nem a saját szervezetedből származó baktérium okozza, akkor a partneré is lehet, jó eséllyel elkapható ilyen fertőzés pl. anális közösülés útján.

2017. ápr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak nem ez volt a kérdés. A kérdés az, hogy az angol wc jobban kedvez- e az ilyen fertőzések kialakulásának, mint a hagyományos.
2017. ápr. 7. 11:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy lehetsz ilyen értetlen! A fertőzés nem a wc-n keresztül történik, tök mindegy, hogy az ember milyen lyukba ürít. A válaszom akkor: NEM!
2017. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!