Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit kell tennem ha fitymaszűkü...

Mit kell tennem ha fitymaszűkületem van?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy hogyan néz ki az egész procedúra. Háziorvoshoz kell menni vagy egyből urológiára? Urológiára be kell jelentkezni előre (időpontot kell-e kérni vagy beutaló kell-e)? Kell hozzá szülő?(18 alatt vagyok) Kb. mennyibe kerül? Esetleg mit érdemes elkerülni (Pl.:metélés)?

2017. jún. 10. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Huzigáljad, idővel megnyúlik a bőr, szerintem ne hagyd levágatni.
2017. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvost keress, ne rangasd
2017. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Én a helyedbe a mai eszemmel először apuddal beszélnék erről. Elmondanám mit tapasztalok, esetleg meg is mutatnám neki. Ha úgy ítéli azután urológiára kell menni. Nem kell beutaló, 14 éves kortól mehetsz egyedül is. A metélést én is elkerülném ha van alternatíva. Műtét csak a végső esetbe legyen, de sokat nem várnék a helyedbe. Meg lehet próbálni a tágítást is (babaolajjal puhítás+meleg vízben tornáztatás) de ha 2-3 hónap után nincs lényeges javulás mindenképp fordulj orvoshoz!
2017. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Ha ernyedt és ha merev mennyire tudod a fitymád hátrahúzni?

Ez elég fontos.



Meleg vízben lehet napi szinten a fitymàt tornàztatni ez enyhe fitymaszükület esetében segíthet.


14 éves kortól lehet egyedül urógushoz menni,egyből urológushoz kell menni,beutaló nem kell.Tb kártyát,személyit vinni kell.Az orvos első neki futásra csak megvizsgál,elmondja mi a pontos bajod,hogyan lehet kezelni,mit javasol.Ad egy ambulánslapot azon lesz feltűntetve mit állapított meg,mit javasol kezelésnek.


Enyhe fitymaszűkület esetében van hogy szteroidos krémet ír fel,majd egy későbbi időpontban visszarendel.Ha műtétre lenne szükséged akkor ott több műtét létezik(pl z plasztika,fityma plasztika,bemetszés,részleges metélés)Csak súlyos fitymaszűkület esetében kell körülmetélni,de sok orvos metéléspàrti így egyből ezt ajánlja,ezt jobb elkerülni.Ha ezt hozza fel meg kell mondani,hogy szeretnéd elkerülni és akkor elmondja a többi műtéti lehetőséget,amik esetében a fitymád megmenthető.


Ha műtétre van szükséged akkor mutasd meg az ambulánslapot apukádnak,mert 18 éven aluli esetében műtéthez szülői beleegyező nyilatkozatra van szükség.

Ha otthon látták visszatudtok menni az orvoshoz és megbeszélni mikorra szeretnétek a műtétet,milyen műtéti eljàrás legyen,de ha meggondolod magad a műtéttel kapcsolatban akkor vissza is léphetsz a műtéttől.

2017. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Az a baj, hogy ez az egész előző komment nagyon lekoppintotta valakinek a stílusát, valakinek, aki még tudott is valamit. Te kedves előző továbbra sem tudsz semmitsemmit a fitymaszűkületről és annak megoldásáról, hiába tördeled be a soraidat! Attól még ugyanúgy ártalmasak és közveszélyesek lehetnek a hozzászólásodban szereplő "jótanácsok", mint az, hogy megtévesztési céllal koppintod mások stílusát, akiket a hátuk mögött meg sarazol. Igaz a kommented legalább hülyeséggel és helyesírási hibákkal van tele ez mindenképpen megkülönböztet másoktól.
2017. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!