Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan forduljak urológushoz?

Hogyan forduljak urológushoz?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon buta kérdés...


18 éves vagyok, 2 különböző nemi problémával (rövid fitymafék, bőrbetegség), amiknek a jövőhét folyamán szeretnék véget vetni, mivel már kiskorom óta kísértenek. Viszont még soha nem voltam urológusnál, sőt orvosnál se voltam még egyedül, hiszen nagyon ritkán vagyok súlyosan beteg, így nem tudom, hogy hogyan működik a folyamat...


Először is, hol kell megbeszélnem a dolgot? Bemegyek a kórházba, kihez forduljak? Utána mire számítsak? Fizetni szoktak orvosnál? Kell vinnem valamit?


Megkérdezném a szüleimet erről, de titokban akarom az egészet elintézni, mivel nagyon szégyellős vagyok.



2017. júl. 4. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Először háziorvoshoz mész, kérsz tőle beutalót. Ő ad neked, és azzal elmész a kórházba. Megnézed, hol az urológiai osztály, helyet foglalsz, időnként kijön egy nővérke, és beszedi a beutalókat. Aztán szólítanak.

Személyit, lakcímkártyát, TB-kártyát jó ha viszel (ha tudod fejből a TAJ-számodat, nemmindig kell a TB-kártya). Az is jó, ha EU-s egészségbiztosítási kártyád van, azt is elfogadják. Az urológus nyilván férfi lesz, de számíts rá hogy a nővérkék majd vetnek pár pillantást a hancúrlécedre...

2017. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A háziorvost ki lehet kerülni? Mivel személyesen ismerem én is, meg a szüleim is, nála is nagyon kényelmetlenül érezném magam :/
2017. júl. 4. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Persze hogy kilehet kerülni,szakorvosi rendeléssel.Ez a lakóhelytől függ bőrproblémával meg szerintem az is attól függ hogy hol van.Max 2000 Ft a térítési díj ha nincs beutaló.Ezzel amúgy nem a kórházba érdemes menni hanem inkább EÜ szolgálat illetve itt a kérdés hogy van e utánad fizetve a TB.Nem kell fizetni,azt nem tudom hogy van a TB nélküli ellátás..TAJ kártyát,illetve lakcímkártyát.
2017. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Ki lehet kerülni persze, csak akkor perkálnod kell a kórházban.

Ha magánorvoshoz mész, akkor pedig még többet kell perkálni.

2017. júl. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod nem kell elmondani a szüleidnek! (én is 18 évesen mentem először urológushoz, de el kellett mondani a szüleimnek, mert műtöttek).

Nem muszáj háziorvoshoz menned, mehetsz egyből az SZTK-ba (ez az a hely ahol minden szakterület egy épületben van, tudom, hogy egy kicsit hülyén fogalmaztam).

Ha van kérdésed írhatsz, privátban is!


Ne aggód, nem olyan rossz, engem már vagy 8 urológus látott, túl lehet élni!:)


20f

(herevisszér miatt mentem én orvoshoz)

2017. júl. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Urológushoz nem kell beutaló.14 éves kortól egyedül el lehet menni,tb ès személyit kell vinni.Vagy simán elmész az urológiai rendelésre vagy telefonon felhívod őket(urológiát) és kérsz időpontot.
2017. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!