Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A fanszőrzetem tájékánál...

A fanszőrzetem tájékánál néhány apró, pattanásszerű hólyagocska jelent meg, miután leborotváltam, mi lehet az?

Figyelt kérdés

Régebb is nyírtam, meg néha le is borotváltam, de most valahogy ez lett utána. Lehet, befertőztem? De az ilyen?? Nem viszket, nem fáj, csak idegesít, hogy ott van, csúnya, és aggaszt. Ez néhány hónapja lett, és azóta lassan, lassan eltűnnek, de lesznek mások, kisebbek, nagyobbak, úgy három-négy-öt.

Mi ez?? Mit csináljak vele?



2017. aug. 17. 23:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Begyulladt szőrtüszők. Előfordul borotválásnál elég gyakran. Esetleg használj másmilyen borotvát, vagy borotva habot.

Egyébként van pár dolog, ami segíthet. Én borotválkozás után azonnal leöblítem hideg vízzel, érzésre is jobb, meg kevesebb a begyulladt szőrtüsző. Borotválkozás után kend be valamilyen gyulladáscsökkentő (kamillás, körömvirágos vagy aloe-verás) krémmel. Olyan borotvát használj, ami nem csorbult még ki és jó éles, hogy ne tépje a szőrt. De például az is segíthet, ha utána lenge öltözetben vagy, mert az izzadság is ront a helyzeten. Gondolom azért jött most nyáron elő.

2017. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!