Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mire számíthatok urológusnál?

Mire számíthatok urológusnál?

Figyelt kérdés

2 hét múlva van időpontom urológiára, magánrendelésen. (Helyben csak így van.)


Feltehetően relatív fitymaszűkületem lehet, de nem vagyok benne biztos, illetve egy bőrelvaltozásom is van a makkon (sok kis apró pötty, amik érdes felületet adnak ki). Plusz a húgycső körül pirosas folt van.


(Meg nem tudom, hogy ez baj-e vagy sem, de az ondóm néha kissé sárgás.)


Nem tudom, hogy mit várhatok a vizsgálaton és félek. Még soha nem voltam.


Csak szimplán megtapintja a péniszt, esetleg a fitymát is ő húzza hátra? Megnézi a panaszos területet és ennyi?


Ha pl. műteni kell ad beutalót, vagy ha kell ír gyógyszert?



2017. okt. 30. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Attól is függ hány éves vagy és a fitymád mennyire tudod hátrahúzni.


Ha pici pattanashoz hasonló fehér dudorok vannak a makkon akkor az nem betegség,hanem esztètikai hiba.Pearly peanly papules(ppp)a neve,keress rá.Sok férfinak van,ha nem zavar,nem kell vele foglalkozni.


Mivel több problémád is van a fitymàd meg fogja nézni,hàtra fogja amennyire tudja húzni,húgycsőved is megnézi,meg a makkod.Mivel a spermád is ságás szerintem ha 17-18 év körúli vagy prosztata vizsgálatot is csinálhat,1 ujjal.a fenekedbe benyúlhat(nem tudom mindig is ilyen volt,esetleg voltál e csajjal és utána letz ilyen).Lehet vízeletmintat is kér,kiküld a mozsdóba egy üvegcsével,hogy bele pisilj.



A fitymaszűkület mértékétől függ,hogy elég e krém a fitymaszűkületedre esetleg műtétre lenne e szükséged.Ha műteni kell akkor megegyezhetsz a műtét időpontjában,ha meggondolod magad vissza is léphetsz a műtéttől.Jobb szünídőre tervezni a műtétet mert kb 2 hètig több kellemetlenség is adódhat(pl seb kötözésre szorul,nehéz vizelni stb),de akár a hàzi orvos is 1 hétre kiírhat.

Ja és óvatosnak kell lenni a dokikkal mert sok körülmetélés mániás,ha tudod ezt kerúld el,mond meg ha ezt javasolja,hogy szeretnéd elkerülni ès mondja el a többi lehetőséget,mert több műtéti lehetősèg is van,amik esetében a fityma megmarad(pl bemetszés,z plasztika,fityma plasztika,részleges metélés)



Sok sikert!

2017. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

arra ügyelj, hogy naponta legalább egyszer, de inkább többször mosd meg faroklangyos vízzel, aztán fertőtlenítsd...


a sárgás ondó annak a jele, hogy ritkán köpteted a kobrát..ha naponta tennéd, akkor szép fehér lenne.


amúgy a sárgás az nem baj, csak régi..


szerintem.


általában ott megcsinálják a fitymaszűkületet.. a metélést ne engedd.


pénzt vigyél.

2017. okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem az urológushoz járás lesz a hobbid, de az is biztos, h túl fogod élni, bármilyen kellemetlen is a vizsgálat.


Nyugi.

2017. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Napi 1-2 alkalommal szoktam mosni, illetve az önkielégítés is rendszeres, mindig sárgás egy kicsit.


#1 Igazából elmúltam már 18, nem tudom, hogy a krém mennyire hatásos.

Azért remélem nem kekl metélni, mert tényleg viszonylag enyhe szűkületem van.


A bőrhiba pedig 100%, hogy nem ppp, telhesen más, kisebb és bőrszínű , enyhén pirosas 1-2 részen és nagyon aprók.

2017. okt. 30. 20:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon enyhe a fitymaszűkületed akkor szinte biztos,hogy nem kell metélni,de sajnos az orvosokkal vigyázni kell,mert sok egyből a metélést javasolja.Ha ez az orvos is ezt tenné meg kell mondani,hogy te nem szeretnéd.Semmit se kényszerìthetnek rád.



De voltál már orvosnál?

Az hogy elmész vizsgálatra még semmire se fog téged kötelezni,csak megállapítják mi a bajod,hogyan lehetne kezelni és rajtad áll kezelteted e.Ha te fél vagy 1 év múlva akarod keztetni,mert át akarod gondolni mi legyen megteheted.


Tehát menjél el nyugodtan ha lehet mielőbb urológushoz.

2017. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!