Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Létezik olyan szer/gyógynövény...

Létezik olyan szer/gyógynövény ami leviszi/helyrerakja az ösztrogén szintemet?

Figyelt kérdés
Imterneten sehol nem találok erre választ. Valószínűleg a sok nyers kecsketejtől jöhetett elő, (vagy a májam miatt, bár csak minimális eltérés volt a laborvizsgálat szerint). Mind a 2 mellbimbóm megduzzatt, csomós, már átüt a pólón. Heti 3x edzek (kondizok), semmilyen hormonkészítményt nem használtam, nem is fogok, csak fehérjét és kreatint szedtem. Az orvos nem akart további vizsgálatot, ő szerintem azt gondolja hogy valami hormonkészítményt szedtem csak nem akarom elmondani neki. Kreatinnal, fehérjével emiatt álltam le 1 hónapja, kecsketejjel 2 hete, de csak tovább nőttek a mellbimbóim. Ha valaki járt úgy mint én, és bevállt neki valami akkor a válaszát megköszönném :)

2017. nov. 4. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Vajon mivel etették azt a kecskét ?
2017. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
húzzál el egy onkológushoz inkább!
2017. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először inkább kérd ki másik orvos véleményét is.
2017. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mammográfian dolgozom, sok gynecomastiát (emlőmirigyszaporulat férfiban) látunk fiatal, kigyúrt férfiaknál.

A másik csoport a vérnyomáscsökkentőt, prosztatarák elleni gyógyszert szedő idősebb férfiak.

Leggyakoribbak a kamasz fiúk ezzel a problémával. Náluk egyértelműen a hormonrendszer fejlődése az ok.

A gyógyszerszedőknél (ide jönnek még az alkoholisták, bár ők jellemzően nem jönnek vizsgálatra egy cicicsomó miatt) a májon át való lebomlás az ok, az enzimek a bevitt kémiai anyagokkal vannak elfoglalva, a szervezet normálisan jelen lévő ösztrogénjének lebontására kisebb kapacitás jut.

A testépítőknél is itt lehet a probléma gyökere.

Ha zavar a csomó, sajnos kénytelen vagy elhagyni a táplálékkiegészítőket. A kecsketej maradhat.

Több hónap lehet, amíg helyreáll a dolog.

2017. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ezt ajánlotta egy hormondoki "ösztrogén-bontásra" - ahogy ő fogalmazott: Pharmekal Indole-3-Carbinol 300mg

Azt mondta napi 1 db esténként, ha nagyon felfújna, akkor csináljam azt, hogy szétbontok egy kapszulát és max. a nyolcadát szedem be.

2017. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!