Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi lehet pontosan a probléma?...

Mi lehet pontosan a probléma? Félek, hogy elváltoztatják! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves fiú vagyok és most nagyon megijedtem és nem tudom pontosan mi a bajom...Annyi helyen olvastam utána már, és mindenhol azt olvasom, hogy mit csinálnak vele...:( És nagyon nem szeretném.

A problémám az az, hogy nem tudom, hogy fitymafékem rövid, vagy szűkületem van, vagy spanyol gallérom van...

Az a probléma, hogy alap állapotban, fürdésnél és bárhogy hátra tudom húzni a fitymám...

Ha pedig önkielégítést végzek, akkor meg jelentkezik a probléma, hogy egyrészt mivel most kezdtem el, ezért sokáig tart, másrészt pedig, elsőre sem megy, az, hogy könnyedén teljesen hátra húzódjon a fitymám...mivel azt tapasztalom, hogy a fitymám elől kicsit sok, és kicsit "csücsörít"..aztán egy 5 perce húzogatom, utána már valamivel könnyebben érzem azt, hogy csúszna, mivel már tiszta örömkönnyes. Gondolom az elején azért sem megy kellemetlenség nélkül, mivel teljesen száraz...tehát az a baj, hogy teljesen nem merem lehúzni, mert úgy érzem hogy a fékem rövid lenne, mert érzem, hogy kicsit feszül...de egyben a fitymám meg nagyon szorítja a makkom és nem merem nagyon feszegetni...kb a makkom háromnegyedéig tudom lehúzni, utána viszont megálltunk...itt jön képbe, hogy nem értem, mert a fék itt nem húzza vissza, tehát nem rövid -> gondolom megnyúlt ez időre. Aztán, attól félek, ha teljesen hátra húznám, hogy az árokba beragad és nem tudnám visszahúzni..mert alap állapotban is előfordult már, hogy beszorult és akkor ki kellet rángatnom.


De nagyon megijedtem már, mert nem szeretném, hogy az orvosok elváltoztassák a hímvesszőm...én szeretem így csak valami kézenfekvő megoldás kéne, ami ezt megoldja...Lehet az is, hogy a heti egy önkielégítés kevés.. nem tudom...igénylem, de köteleztem magam, mert büntetésbe tettem magam, mert elrontottam valamit az életben..:(


Köszönöm, hogy elolvastad, és ha válaszolsz is rá, vagy elmondod véleményed, tanácsod, azt külön megköszönöm!

(Egy félénk fiú)



2017. nov. 29. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Fitymaszűkület. Nyílván az ideális megoldás a körülmetélés lenne, de ha ezt nem szetetnéd akkor meg kell érdeklődni milyen lehetőségek vannak még. Az, hogy műtét kell biztos. Menj el egy urológushoz!
2017. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez sajnos még mindig nem orvosi szakértők oldala, hanem a gyakorikérdések fórum, ami csak teret és helyet biztosít a témának, segítséget nem! Itt hiába keresel segítséget, nincsenek szakértők, mégannyira sincsenek orvosok, mindenki laikus, és privátban rengeteg pedofil ír, szóval ilyen súlyos esettel szakértőt keress inkább!

Mielőtt orvoshoz mész meg keress egy egészségügyi tanácsadót, ha nem akarsz csupasz makkot, az orvoshoz ugyanis ha félve mész oda, felkészületlenül, tutira be fog palizni téged egy teljes körülmetélésre, alig van olyan orvos, amelyik tényleg a betege érdekeit nézi az ilyen jellegű problémánál! Szóval ne parázz, készülj fel, addig ne menj orvoshoz se, s egyedül ne vágj bele!

2017. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Én írtam az első választ. És véletlenül orvos vagyoi jéé...

Nem szoktuk bepalizni a beteget. Nyíltan megmondjuk, hogy a legjobb ha le van teljesen vágva.

Orvosi szemmel az a szempont, hogy később a betegnek ne okozzon további problémát. Továbbá ha nincs fityma akkor annak az esélye hogy a betegnek valaha pénisz rákja lesz szinte nullára esik, az ugyanis mindig a fitymából indul ki. Továbbá csökken a hpv a HIV és szinte minden nemi betegség elkapásának esélye, mert kevésbé lesz sérülékeny a pénisz. Orvosi szempontból a körülmetélés egy nagyon jó megelőző eljárás, ezért szoktuk ajánlani. Ami meg az érzést és a szexet illeti, én saját tapasztalatból azt tudom mondani, hogy nem okoz problémát. Az tény, máshogy néz ki. Ezért írtam, hogy meg kell kérdezni, hogy mik a lehetőségek.

2017. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Ha mereven a makk 3/4-éig hátra tudja a fitymàt húzni nem kell,hogy körülmetéljék.Több műtéti megoldás is van amiknél a fityma megmarad.

Nyugondtan menj el urológushoz,14 éves kortól vizsgálatra egyedül is elmehetsz beutaló nem kell.Attól,hogy megvizsgál az orvos még semmire sem fognak kötelezni,te döntöd el legyen e műtèt,mikor legyen,milyen legyen.A vizsgálat semmire se kötelez csak kapsz egy diagnózist és a többi rajtad múlik majd

2017. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha műtétre lenne szükséged akkor szülőknek kell beleegyezniük mivel még fiatalkorú vagy.De a műtèt időpontját akár nyárra is megbeszélheted,sőt ha meggondolod magad visszaléphetsz.


Szóval nyugodtan menj el urológushoz,kapsz egy ambulánslapot,elmondja mi a pontos diagnózis,megbeszélhetitek,hogyan lehetne kezelni és egyenlőre ennyi.Majd rajtad múlik kezelteted e.



Akaratod ellenére nem fognak metélni,meg is mondhatod az orvosnak,ha ezt javasolná,hogy ezt mindenképpen el akarod kerülni.

2017. nov. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Itt orvosok nem tartanak ügyeletet .
2017. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes, aki itt eddig orvosként hozzászólt, tudtommal nyíltan vállalta a nevét és a titulusát. Egyébként privátban már volt szerencsém olyan orvoshoz, aki vállalta látszólag önmagát, privátban fel is ajánlotta, hogy segít, és tiltott gyógyszereket akart eladni.


Egy orvos ugyanakkor az én nézetemben elfogulatlan, azaz nem próbálja befolyásolni úgy a pácienst, hogy csak egyféle megoldást ajánl, ami irányában ő elfogult, míg a többiről szót sem ejt, vagy azzal az egy megoldással szemben olyan kritikát fogalmaz meg, amely a véleményét, félelmét tükrözi, nem pedig a valóságot. Vagy ezt eszközként használja arra, hogy a páciens félelemből döntsön úgy, ahogy azt ő, mint orvos szeretné (kvázi, jól ráijeszt a segítséget kereső kétségbeesett srácra).


Ön egyébként teljesen körülmetélt, T. doktor úr?

2017. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen igazad van az orvosok nem itt ügyelnek.Én nyomtam egy zöldet neked,remélem látszik majd.Nem tudom mért pontoztak le a válaszodért.



Azzal is egyetértek amúgy,hogy korrekt orvos nem csak egy lehetseges verziót mond el,hogy befolyásoljon

2017. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem teljesen korrekt módon tájékoztattam a kérdezőt. Én rezidens háziorvos vagyok, mivel panaszt okoz műtéti megoldás kell. Ezt elmondtam. Elmondtam, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint a körülmetélés a legjobb megoldás, elmondtam, hogy miért. Megértettem, hogy a kérdező nem feltétlenül szeretne körülmetélést, ezért említettem, hogy vannak alternatív lehetőségek és mondtam, hogy keressen ezzel fel egy szakorvos kollégát. Bővebb tájékoztatást azért nem adtam, mert vannak akik jobban értenek hozzá, hülyeséget meg nem akarok írni. El kell menni urológushoz és pont. A kérdezőt pedig nem ijesztettem meg. Leìrtam, hogy miért szeretik inkább az orvosok a teljes körülmetélést, de írtam hogy van más lehetőség is.

Azt, pedig, hogy orvos vagyok egy okból hangsúlyoztam ki, mert kedves második válaszoló közölte, hogy nem létezünk az oldalon. Pedig kifejezetten sok orvos van fenn. Nevet meg akkor írnék ha korrekt lenne a beszélgetésben részt vevő többi fél is, nem az, személyeskedés van.


Na mindegy én leírtam amit tudok és gondolok a témáról.

Egyébként nekem teljes volt, igen, soha semmi problémát nem okozott, és a lányoknak sem akikkel voltam. Azt persze meg tudom érteni, hogy a kérdező ezt nem ezeretné, vannak más lehetőségek is, de orvosi szempontból ez a legjobb a prevenciós értéke miatt.


Azt pedig ügy megjegyezném, hogy a többi válaszoló sok konstruktívat nem tudott hozzátenni a kötözködésen kívül a témához.

2017. nov. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Ami meg a nem ügyelnek itt orvosok részt illeti... az orvosok többsége szereti a munkáját. Én is szeretem és lehet itt érdekes esetekbe is botlani. És igen van olyan barom aki este is szívesen válaszolgat betegek kérdéseire...
2017. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!