Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vajon ez fitymaszűkület...

Vajon ez fitymaszűkület lehet? ( Többi a leírásban. )

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy 14 betöltött életévvel rendelkezem.

Ernyedt állapotban a fitymát tökéletesen a makk mögé tudom húzni minden probléma nélkül. Nos, ha merev állapotban van, akkor viszont csak hasonló a helyzet, ugyanis hátra tudom húzni, de csak úgy, hogy először a felénél megakad, utána szépen óvatosan kell húzogatnom hátrébb, és hátrébb, de utána már lemegy a makkig, de a makk után ugyebár még egy kicsit menni kéne lejjebb is, de ott már instant a makk után megakad. Visszahúzni ugyan úgy megy, nincs semmi fájdalom, de alatta viszont a bőr úgymond megcsomósodik, de ez csak merev állapotban van. Remélem elégségesen tudtam fogalmazni. A kérdésem az, hogy ezt, hogyan tudnám kezelni, vagy milyen választási lehetőséges vannak arra, hogy ez az állapot megjavulhasson?

u.i : A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 12. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nevezném igazi fitymaszűkületnek, hiszen - még ha óvatosan is - lemegy a makkod pereméig. Nem tudom, miért gondolod, hogy onnan még menni kéne lejjebb is?! Nem vagyunk egyformák és nem egyforma a férfiak pénisze. Van, akinek tovább lehet húzni a bőrt a makk alatt, és olyan is, akinek csak addig megy le, a továbbiakat gátolja a fitymafék vagy maga a fityma nem elég laza hozzá.

Ezt az állapotot úgy tudod kezelni, ahogy a kérdésedben leírtad: óvatosan húzogatod le és vissza, amíg kissé lazulni fog, és könnyebben megy majd. (Esetleg némi - síkosításra szolgáló - krém használata segítené ezt a próbálkozásodat.)

2018. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
És fáj hogyha lejjebb próbálod húzni? Mert szerintem lehet hogy rövid a fitymaféked.
2018. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon enyhe fitymaszűkülete is lehet,de akár fitymafék is lehet rövid.Ezt csak orvos tudná vizsgálat után megmondani.Az jó hogy végül is mereven is a makk mögé tudod a fitymád húzni.Biztonság kedvéért elmehetnél urológushoz akár,mivel mereven is hátra tudod húzni lehet az orvos szteroidos krémet írna fel neked(14 éves kortól lehet egyedül menni,beutaló nem kell,tb kártyát,személyit kell vinni)


Esetleg napi szintem meleg vízben vagy síkosító krémmel a fitymád tornáztathatod,de ha nem javulna a helyzet pár hónap alatt akkor csak orvos tudom ismét javasolni.

2018. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Üdv, a 2. kommentelőnek írom, hogy igazából enyhén fáj, tehát ha ernyedten húzom hátra, akkor nem érzek szinte semmit, ha mereven, akkor egy minimális szinten érzek egy kisebb fájdalmat, de egyre jobban lazul már a bőr, szóval nem gondolom, hogy probléma lesz a továbbiakban.
2018. jan. 15. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!