Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van? Ha igen...

Fitymaszűkületem van? Ha igen akkor részleges vagy teljes?

Figyelt kérdés

Kiskoromban volt fitymaletapadásom az mára teljesen elmúlt lankadt állapotban teljesen feltudom húzni a bőrt.

De merev állapotban 1-2 cm-nél tovább nem tudom. Egyszer amikor meleg vízben maszturbáltam akkor sikerült.Tehát ezek szerint ezen tudok javítani óvatos nyújtogatással meleg vízben vagy már nem? Vagy keressek fel urológust? Előre is köszönöm:)



2017. dec. 29. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak merevedéskor van probléma, azt relatív fitymaszűkületnek hívják. A legjobb, amit tehetsz, ha felkeresel egy urológust és orvosi segítséggel próbálod ezt megoldani!
2017. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt így- a puszta leírásod alapján - nem lehet megválaszolni, muszáj megmutatnod valakinek. (Lehetőleg orvosnak.)
2017. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1-2 centi alatt mit értesz? A makkon túl megy annyival, vagy hogy nem tudod merevedés esetén fedetlenné tenni a makkot?
2017. dec. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Relatív fitymaszűkületed van,ha csak mereven áll fent a baj.


Otthon megprobálkozhatsz fitymatornáztatással,de kitartónak kell lenni,minden nap csinálni,vagy 14 éves kortól egyedül el lehet menni urológushoz,nem kell beutaló,tb kártyát és személyit kell vinni.



HÁny éves vagy?



Urológussal viszont óvatosnak kell lenni!Ha nem olyan súlyos a fitymaszűkületed akkor lehet orvos tudja még krémmel kezelni,ha súlyos sajnos marad a műtét,ha nem vagy még 18 éves akkor szülői hozzájárulás kell a műtéthez,a műtétet jobb szünidőre tervezni,hogy ne derüljön ki,meg az első 2 hét kellemetlen lehet.Meg észnél kell lenni,mert sok orvos ha nincs is rá szükség körülmetélés párti,ezt jobb elkerülni.Ha ezt hozza fel az orvos akkor meg kell mondani,hogy ezt szeretnéd elkerülni és akkor elmondja a többi műtéti lehetőséget is amiknél viszont a fityma megmenthető.



Az urológus ad neked egy ambuláns lapot első neki futásnak amin rajta lesz mit állapított meg és mit javasol,viszont rajtad múlik azzal mit kezdesz.Mint már írtam megbeszélheted szünidőre is akár a műtétet,már ha szeretnéd hogy megműtsenek,de ha meggondolod magad a műtéttel kapcsolatban akkor a műtéttől is visszaléphetsz,megbeszélheted vele,hogy milyen műtétet szeretnél.


Szóval nyugi ez csak egy vizsgálat kötelezettség nélkül,te döntöd el,hogy mi kezdesz a vizsgálat eredményével,hogyan mész tovább.Szóval nyugodtan menj el urológushoz akár.

2018. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!