Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 16 évesen fitymaszűkületem...

16 évesen fitymaszűkületem van. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Urulogoshoz kell beutaló?Meglehet oldani műtét nélkül?Hova tudok menni?
2010. jún. 6. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
A fitymaszűkületet műtéti eljárással korrigálják, mértékétől függően a fityma teljes vagy részleges eltávolításával. Kismértékű fitymaszűkület esetén gyakran elég csak a fityma szélének a bemetszése néhány helyen - bár ez esztétikailag megkérdőjelezhető végeredménnyel járhat. A beavatkozás ambuláns ellátás keretében, helyi érzéstelenítés mellett történik. Az elhanyagolt, kezeletlen fitymaszűkület következtében nagyobb eséllyel alakulhat ki péniszrák.
2010. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyermekkoromban volt,az orvosbácsi hátrahúzta és azóta minden oké!
2010. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Tudtommal nem kell beutaló és nem kell mindig műtét sem,a szűkület mértékétől függ,van hogy csak egy erős rántással hátra húzza a doki és kész is,aztán kenőcsőt kell használni,de van ahol elég csak a kenőcs és ha nagyon nagy a gond akkor körülmetélés,ja van hogy két oldalt csinálnak a bőrnél bemetszést és lazzítanak a fitymán.


Fürdéskor óvatosan húzogasd mert attól is szokott lazzulni,de minnél előbb menj el orvoshoz vele.És ha egyből metélésre akarnak rá venni,nézzetek utána más orvosnak és más eljárási módóknak,mert sok dokinak ez a legegyszerűbb és leggyorasabb módszer,de sok csajnak nem jön be és ha a makkot fedő bőrt eltávolítják már nincs vissza út,valakinek csúnya lett,folyton kiszáradt,kirepedezett,elszíneződőtt a makkja,és kenegethiti állandóan.Szóval nézzetek utána.

De sokszor elég egy erős rántás,vagy apró bemetszés is.


Mennyire szűk,mennyire nem csúszik hátra?


Az óvatos húzogatos módszer beszokott válni sok fiatal pasinál,probálkozz addig is azzal,aztán irány dokihoz minnél hamarabb.

2010. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha még nem voltál orvosnál, akkor honnan tudod, hogy az van? Majd akkor hidd el, ha az orvos mondja, amíg csak magadnak diagnosztizálod, addig azért ne vedd olyan komolyan a dolgot. Háziorvoshoz menj és ő ad beutalót, ha ő is szükségesnek találja.
2010. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak ilyen jellegű gondjaim 14-15 éves koromban, és először én sem tudtam miképp kezeljem. Először kissé megijedtem, nem értettem, hogy miért is van ez. Azután fürdés közben folyamatosan huzigáltam, hogy minél jobban elősegítsem a fityma tágulását, s a könnyebb mozgását. Egy idő után pedig már magától megoldódott a helyzet, úgy igazán észre se vettem. Azt javaslom, először próbáld a fenntebb javasoltakat, például fürdés közben, bőrbarát krémmel, vagy szappannal (lehetőleg csakis olyanokat, amelyek nem irritálják a makk érzékeny felületét), mindig csak egy picit. Egy idő után szerintem oly mértékben kitágul, hogy észre sem veszed, s máris megoldódott:) Ha úgy érzed, hogy hosszú idő multán sem javult a helyzet, akkor érdemes felkeresni egy szakorvost, de szerintem erre nem kell majd sort kerítened:)
2010. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__8..


Na hasonló gondja van a beíró fiúnak és itt találsz egy videót is és ott is mondja a doki hogy húzogatni kell,meg a fiúnál is bevált az óvatos húzogatás,szóval probáld ki,pár hét és javulnia kell.

2010. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy hogy lehet egy 16 éves fiúnak fitymaszűkülete? nekem is volt, 5 évesen meg is műtöttek vele. Nemértem téged miért nem vittek még orvoshoz szüleid.
2010. jún. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

"Kismértékű fitymaszűkület esetén gyakran elég csak a fityma szélének a bemetszése néhány helyen - bár ez esztétikailag megkérdőjelezhető végeredménnyel járhat."


Hát, engem körülmetéltek és olyan undorítóan néz ki, hogy nem is értem, ez milyen óriási otromba nagy baromság... miért lenne esztétikailag megkérdőjelezhetőbb egy kis bemetszés, mint a szétcsonkított, foltos makk és a hegek?


Gondolkodni is kellene, mielőtt valaki ilyen ostobaságokat ideír... már bocs

2010. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!