Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi ennek a vizsgálatnak a...

Mi ennek a vizsgálatnak a menete (prosztata)?

Figyelt kérdés

Meg szeretném nézetni a prosztatámat, igazából nem tudom hogyan kezdjek neki, mert gondolom oda időpont kell, hívjam fel az urologiát, hogy prosztata vizsgálatra akarok menni? Meg milyen előkészületek kellenek oda? Nem szeretnék becsinálni. És igazából mire számítsak a vizsgálat során?

25 F



2018. febr. 20. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Oda kell menni,ahova területileg tartozol.csak taj kártya kell .Van ahol kell időpont,de sok helyen már érkezési sorrend van .Az SzTK ban a beteg felvételnél kell jelentkezni,utána lehet menni a rendelőhöz .

A doki azzal kezdi,mi a panasza.Elmondod,csak prosztata ellenőrzésre jöttél .Ez nagyon gyorsan megvan,a papir munka tovább tart .Nem fájdalmas ,csak kellemetlen .Szerintem sokan túl reagálják,ezért terjed el róla ,az ami ... Még meg is dicsérnek ,milyen rendes fiú vagy,aki ennyire figyel az egészségére .

2018. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Fiatalokat nem küldenek vérvizsgálatra,mert náluk még nem áll fenn a prosztatarák kockázata .

Ahol van rá lehetőség a rendelőben,van ultrahang,ott inkább azt alkalmazzák,mert az egész húgy úti rendszer áttekinthető .Ha ekkor rendellenességet vél a doki,akkor jön a tapintásos vizsgálat.

2018. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy mi értelme megnézetni a prosztatát 25 évesen, ha nincs semmi problémád. A vizsgálat nem kellemes és megalázó pláne, ha egy fiatal asszisztens előtt csinálja a doki. Amennyiben prosztataproblémád van, vagy úgy gondolod, hogy prosztatagyulladásod van akkor meg végképp nem ajánlom a vizsgálatot, mert az már nem kellemetlen, hanem kíméletlen. Sajnos a dokik először nem tenyésztéssel kezdenek, amiből egyből meg lehetne határozni, hogy bakteriális eredetű problémáról van szó vagy sem. Ráadásul egy gumikesztyűn keresztül benyúlva nem hiszem, hogy bármit meg tudna állapítani, kivéve valami súlyos elváltozást! Ha érdekel a téma akkor a google-ban keress rá a "prosztatagyulladás herbcaps" kifejezésre és oldalakat olvashatsz.
2018. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
A 49-os nem "melegtenger" nevű "professzor úr" már megint okoskodik. Fiataloknál elegendő a laborvizsgálat, ha nincs konkrét probléma, nem fog egyből a fenekedben turkálni. Azért arra az eshetőségre is fel kell készülnöd. Nem kell nagy előkészület. Mielőtt elmész a dokihoz próbálj székletet üríteni, megmosod a feneked és tiszta alsót veszel. Ennyi.
2018. febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

én nem félek, meg nem vagyok szégyenlős, voltam vastagbéltükrözésen is 3 nő volt bent

attól félek, hogy beteg leszek, voltam anno urologusnál más ügyben, azt mondta nézzük meg a prosztatát is akkor mondtam felejtse el, meg fiatal vagyok.

Ő azt mondta hogy aki szexuális életet él annak már meg érdemes nézni.

2018. febr. 20. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kellenek előkészületek, nyilván értemes tisztálkodni előtte. Menj el az urológiára, ott előadod a dokinak, mi járatban vagy, ő elvégzi a vizsgálatot.


A vizsgálat kicsit kellemetlen, de semmi extrém. Az orvos gumikesztyűt és síkosítót használ, szóval vizsgálat után érdemes elnézni a wc-be, törölni párat. Becsinálni nem fogsz. Ha bármi "fura" történik (puki ilyesmi), semmi gond, az orvos látott már furábbat is.

2018. febr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!