Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges vagy teljes körülmet...

Részleges vagy teljes körülmetélés a jobb?

Figyelt kérdés
Üdv! Fitymaszűkülettel műtöttek, mivel merev állapotban nem jött hátra a fityma. A műtéten elvágták a fékemet, viszont így a helyzet rosszabb, mert még szűkebb a fityma vége. Az orvosom a teljes körülmetélést javasolja, de adott nekem 1 hónapot, hogy eldöntsem belemegyek-e, vagy legyen inkább részleges körülmetélés. A részlegest azért nem ajánlja, mivel szerinte megvan az esélye, hogy utána megint beszűkül. Viszont én a teljestől nagyon félek, mivel világéletemben érzékeny voltam azon a tájékon. Szerintetek melyiket válasszam? Jó lenne egy pár indok is vagy egyéni tapasztalat, ugyanis nem akarok rossz döntést hozni, amit később megbánnék (amúgy 18 éves vagyok). Köszönöm a segítséget!
2010. jún. 8. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Minden férfi nagyon érzékeny azon a tájékon, pont ezért van az, hogy a körülmetéltek egy idő után tovább bírják az ágyban mivel a folyamatos irritáció miatt teljesen elérzéketlenedik a péniszük. Egy idő után már az is előfordul, hogy szex közben lelankadnak és idővel egyre gyakrabban.

Sajnos ez van, ezzel nem szoktak számolni, ezt senki se reklámozza de mást nem nagyon tehetsz.

Ha nem félsz még egy plusz műtéttől akkor először inkább a részlegeset választ és majd meglátod mi lesz. Ha félsz a műtéttől akkor ess túl a teljesen.

2010. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem igaz az hogy tovább bírnák az ágyban,van akinek rosszul sűlt el és a makkja folytonkirepedezett,és hámlott,elszűrkült,a látvány undorító volt és maradt is és folyon kenegetni kellett.Szóval ennek is van bőven hátulütője,ráadásul sok nő szószerint undorítónak találja.A googleba írd be hogy körülmetélés és ott tudsz képeket és magáról a műveletről infot szerezni.Szóval van hogy tük ronda lesz.
2010. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akár más ill. több orvost is megkérdezhetsz a dologról,de az a baj sok dokik egyből a teljes metélést javasolja mert így kevesebbet kell nekik vesződniük,de ha elszúrják akkor nincs visszaút.Lehet a lazzító műtéted is elrontották,mert elvileg pont hogy lazzulnia kellett volna,nem beszűkülnie,az öccsémnek kiskorában volt ilyen műtétje és neki tök jó lett,és más ismerősőmnél is.Biztos hogy jó ill. ügyes orvoshoz jársz,nézz utána.
2010. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a fityma elején ilyen leszorításos gyűrűm van, és azt mindenképp le kell vágni. Most az is lehetséges, hogy ha azt levágja, akkor onnantól kezdve jobb lesz. Viszont annyit nem tudok, hogy ha a részleges műtét után mereven nem fog teljesen hátrajönni, attól én még élhetek szexuális életet vele, vagy az úgy veszélyes? CSak mert most mereven épp hogy kinyílik a vége, nem jön le, és ha már félig lejönne, lehet nem zavarna.
2010. jún. 9. 11:18
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Minél kisebbet, kevesebbet vágass magadból, én azt ajánlom! Nekem teljes körülmetélés volt és rengeteg problémám van vele. Nekem is foltosodik, kérges tapintású, elég kellemetlen, csúnya és még feszül is, mert minden bőrt lecsonkoltak róla, makkra tapadt bőrhidam is van :(
2010. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Hali!


_ Mikor volt ez a fékátvágásos műtéted?

_ Csak a fékedet vágták át alatta, vagy ejtettek bemetszést is?

_ Mi változott? Azt írod, hogy szted rosszabb lett... most mennyivel jobban/rosszabbul jön hátra így a fitymád?

_ Mikor voltál az orvosnál, és mikor kéne visszamenned hozzá?

___ Beszéltetek egyéb megoldási alternatívákról is, vagy kapásból körül akar metélni?



Látom egyébként,... kételyeid vannak...

_ Mekkora ez a gyűrű átmérőileg?

_ A fitymád mennyire tágulékony? Szted mennyire le7 ez a gyűrű a makkod végétől, tehát mennyit fitymát kéne MINDENKÉPPEN eltávolítani?

_ Te mit szeretnél? Részlegest vagy teljeset? És ha azt, akkor miért?


_ Ha vannak még félelmeid nem akarnád megbeszélni őket, kibeszélni magadból? Gyere, írd le őket, hasznos lenne ezeket tisztázni! Okés? ;-)


Üdv: EE

2010. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Háát, ha nem akarsz segítséget, ne válaszolj, Kérdező...!

Nem nekem vannak kételyeim... o.O


EE

2010. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy álljon itt egy pozitív dolog a TKM - ről: Nekem jól sikerült a műtét semmi ilyen bőrhiba meg amiket fentebb említettek nem tapasztalható a makkomon, szerintem esztétikusabb is lett ezáltal, és tényleg egy kicsit kevésbé érzékeny a makkom, mivel szexuális életet még nem élek azt mondanám hogy maszturbálásnál valóban tovább bírom, viszont semmivel sem élvezem kevésbé.
2010. nov. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kedves Kérdező elmesélnéd mi történt végülis? én is egy ilyen műtét előtt állok, nekem is a teljes körülmetélést javasolták, de nincs az az isten, hogy bevállaljam. viszont azt sem szeretném, hogy így maradjon, tehát a részlegesre gondoltam, de félek, hogy újra beszűkül...
2011. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem jutottam el a műtétig, mert rengeteg dolgom van és a suliból se hiányozhatok most. Hamarosan fel fogok keresni egy másik kórházat, ahol bízok benne, hogy segíteni fognak. Ha megjártam, beszámolok majd :)
2011. febr. 9. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!