Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen módon mondjam el a...

Pajtikaa kérdése:

Milyen módon mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Fitymaszűkületem van sajnos. Elég rég óta tudom, de nem törődtem vele, most viszont már érdekel. Úgy döntöttem holnap elmondom, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Illetve ha eljutunk odáig, hogy megműtik, akkor utána fog fájni pár napig? Sport ember vagyok és nem tenne jót.

2018. márc. 5. 22:04
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Pont így ahogy itt is hozzákezdtél. Igen, fog fájni.
2018. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mennyi idő a műtét? Fog valami maradandó lenni a helyén?
2018. márc. 5. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
a mütét nekem 20 perc volt. 6. napon már sportoltam.
2018. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

A jó válaszhoz ismerni kellene a szüleid. Ennek hiányában javaslom mond el a sportorvosnak, vagy a körzetinek, vagy keress egy magánrendelőt. A szüleid nem tudják meg, mert nem kell sehová befeküdni. Vizsgálat, időpont, műtét, kassza csenget, oszt rendben is vagy.

Mindenképpen túl kell esni rajta. Egy nagy levegő, és belevágsz.


Ahogy előttem írták egy hét, aztán már el is felejted, illetve dehogy...inkább örülsz.

2018. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Én így mondtam:

Anya van egy kis baj odalent...

Ő: Miért mi van a kertben? :DDDD

Mondtam: nem.. nekem idelent :D ennyit mondtam: Fitymaszűkületem van.

Ő: Jó akkor elmegyünk majd a gyerek-orvoshoz.. :D

Sokkal többet izgultam előtt, pedig 5mp alatt ki lehet mondani, ne várasd :D

2018. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha már 14 éves vagy akkor eleve egyedül elmehetsz urológiára,beutaló nem kell.Ha műtétre lenne szükséged akkor sokszor jobb azt szünidőre megbeszélni,mert 4-6 hét a teljes gyógyulás és több hónap mire a hegek halványodnak és az első 2 hét tud kellemetlen lenni,a seb nedvezhet így beleragadhat a gézbe(tehát kell otthonra gézt venni,mert lehet kötözést igényel napi szinten a seb)illetve kell kamillát venni,mert ha a seb a gézhez tapad ezzel tudod leáztatni onnan és jó ha veszel betadint,ez az oldat fertőtlenít és a seb száradását elősegíti.

Az orvos először csak megvizsgál majd,elmondja hogy szükség van e műtétre és utána megbeszélhetitek milyen műtét legyen és mikor legyen akár.

Ha még nem vagy 18 éves akkor a szülőknek hozzá kell járulnia a műtéthez,ha elmúltál akkor senkinek sem kell semmiről se szólni.

Ha meggondolod magad a műtéttel kapcsolatban,más eljárást szeretnél vagy máskor szeretnéd a műtétet erre is van lehetőséged,tehát ez nem hátráltasson.

Jobb ha valamilyen szünetre tervezed az idejét,mert akkor otthon megtanulhatod a seb kötözését és tisztítását és még sem derül ki máshol,suliban ha még iskolás lennél.



A műtét többnyire helyi érzéstelenítésben történik,a műtét 0,5-1 órás egyéntől függően és műtét után pár órás megfigyelés után haza is lehet menni.


Viszont óvatos legyél mert csak súlyos fitymaszűkületkor van szükség metélésre,ha tudod kerüld el,sok orvos viszont egyből erre vennél rá az embert.



Hány éves vagy és mennyire súlyos?

2018. márc. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!