Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rövid fitymafék, nem akadályoz...

Rövid fitymafék, nem akadályoz a tisztálkodásban és nem is fáj. Így is jobb, ha inkább megműttetem? Vagy nem muszáj?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha semmi problémád vele, akkor ne műttesd meg-gondolom az a körülmetélés lenne... :) Olvastam, hogy sok férfi a műtét után kevésbé érzi jónak a szexet.., nem marad nedves az aktus közben...jaj, nem emlékszem pontosan hogyan magyarázták..meg könynebben kidörzsöli a ruha, stb...szóval ahgyd csak békén...
2010. jún. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem körülmetélés, hanem a fitymafék elvágása. nem fitymaszűkületem van.

de ha jól tudom, már a fitymaszűkületet is úgy oldják meg, hogy bevágják a bőrt, így meg is marad a fityma, h megvédje a makkot, meg már nem is lesz szűk.

2010. jún. 14. 01:51
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

A fékátvágással jól jársz és nem vészes, gyorsan is gyógyul, nyugodtan belevághatsz.


Engem körülmetéltek és az viszont már nagyon para, sok gondom van emiatt :(

2010. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Emberek!


Miért kell mindjárt kapásból kihegyeződni a körülmetélésre???

>:-O Hagyjátok már ezt a hülye körülmetélősdit! Itt abszolút nem erről van szó, szálljatok már le erről a baromságról!


======

Kedves Kérdező!


_ Hány éves vagy?

_ Miért akarod megműttetni? Problémát okoz a szexuális életedben, (szex közben, önkielégítésnél,...), vagy csak zavar, hogy rövid esetleg gátlásossá tesz a tudat, hogy bármikor elszakadhat?

_ Mennyire rövid a féked? Rövid-e annyira, hogy ne engedje hátrahúzni teljesen a fitymádat, ill. hogy önmaga alá húzza a makkodat?

_ Társul(t)-e hozzá fitymaletapadás?

_ Maga a fék, ha megfeszül, bele van-e tapadva a makkodba, vagy hártyás húrszerűen elválik tőle?

_ Bármilyen doki... (Sulidoki, Körzeti, Urológus, Andrológus) ...vizsgálta-e már a fékedet és a fitymádat?


Üdv: EE

2010. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mjuk, nem muszáj válaszolnod, ha nem akarsz...

EE

2010. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves EE!


23 vagyok. nem okoz különösebben problémát, kicsit zavar, h nem vagyok olyan, mint a többiek, meg félek, h szex közben elszakad, és a makkomon, ahol húzza a bőrt, kicsit ráncos is lett, de a féken nincsenek repedések, már attól félek, előbb szakad el a makkomon a bőr, ahol húzza, mint maga a fék. de remélem, ez hülyeség.

ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymát, de mereven nem. csak kb a makk közepéig. azt úgy nem is merem megcsinálni, h úgy izgulok fel, h közben hátra van húzva, mert akkor nagyon feszül.

fitymaletapadás szerencsére nincs.

a fék azt hiszem, elválik teljesen a makktól, de nem vagyok biztos benne, ezt nem látom jól.

úgy néz ki pont, mint ezen a videón, már rögtön az elején látható egy kép róla.

[link]


szóval egyértelműen rövid a fékem, de mivel nem fáj és tudom tisztítani, ezért van a nagy dilemma, h megműttessem-e vagy jó ez így is. te mit javasolsz?


nagyon hosszú szexuális életem még nem volt, tizenvalahányszor voltam együtt nővel, még semmi problémát nem okozott. azon kívül, h ha hátra akarja húzni a lány a bőrt, akkor el kell neki magyaráznom, h ne úgy csinálja, mert az nekem nem jó. és ez a magyarázkodás meg már eleve elronthatja az együttlétet.


egyébként mi a szerepe a féknek? miért van az, h sok esetben csak meghosszabbítják ahelyett, h teljesen leszednék? gondolom egy meghosszabbítás sokkal körülményesebb (pl. varratkiszedés miatt).


műtét után meddig nem lehet használni? és meddig nem lehet a fitymát visszahúzni? gondolom olyankor Balatonba sem szabad vele menni. lehet valamilyen komplikáció, pl. váladékozás vagy gennyezés?


a fitymámra háziorvos még ált. iskolás koromban rápillantott, és nem volt gond, de egyébként nem vizsgálta a fékemet senki. sajnos a szüleim sem, pedig akkor már hamarabb kiderült volna. én sokáig azt hittem, ez a normális.



köszi a választ!

2010. jún. 24. 13:44
 7/10 A kérdező kommentje:
annyi még kiegészítőnek, h a képen láthatónál egy kicsit rövidebb. ha annyira hátrahúzom a fitymát, mint ahogy a képen van, akkor már kicsit húzza a makkot maga alá.
2010. jún. 24. 14:09
 8/10 A kérdező kommentje:
hahó...valaki?
2010. jún. 27. 00:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Az, hogy kicsit zavar, hogy nem vagy olyan mint a többiek, egy pszichés gátlást okoz neked, és ez befolyásol téged. Nem tudom, h.a féked okozza-e ezt, de ha igen, plusz félelmeid vannak miatta, hogy elszakad és az fájni fog, akkor arra bíztatlak, hogy csináltasd meg, kben ez az érzés a továbbiakban is kínozni fog! Már csak azért is, mert írásodból úgy érződik a számomra, h. fix kapcsolat nem, vagy nemigen akar összejönni, így azonban gáznak érzed saját magad.


=======

Van egy srác, aki most már a barátom. Ő itt a GyK-n xtül talált meg, elég gátlásos volt emiatt. Felvettük egymást MSN-en, ill. annyira jóban lettünk, hogy áttértünk a telefonra is. Eredetileg fimózisproblémával keresett meg, s nem mert dokihoz fordulni se, annyira félt. Később kiderítettük, hogy a baj nem jár egyedül, a szűkületet fokozza még a rövid fitymafék is.

Miután a LELKI tényezőket sikerült rendbetenni nála (ez úgy kb. 5 hónap volt), sikerült azt elérni nála, hogy forduljon ezzel egy urológushoz. Tényleg megtette, másnap pedig meg is műtötték (frenulotómia = fékeltávolítás). Előkészítették, leszíjazták, kapott szurit is, majd hozzáláttak lézerrel, de alig 5 perc volt maga a beavatkozás. Semmi vérzés, semmi varrat, a végeredménnyel pedig teljesen elégedett. Az orvos, aki a beavatkozást végezte profi, elismert a szakmájában és megbíz6ó, uakkor nem privát.


A barátom részletesen leírja személyes tapasztalatait az alábbi kérdezői topikokban. Sztem érdekes le7 a számodra. Sasold meg! :-):

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__9..

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__9..

=======



Bár ugyan te kizárod, de egészen biztos vagy te abban, hogy NINCS fitymaszűkületed? A leírásodból nekem az szűrődik le, számomra úgy érződik, hogy azért van benned egy "DE" ezzel kapcsolatban... ahogyan lelkileg is bizonytalannak tűnsz... 8-\



Hogy mi a fitymafék szerepe?

Nno, ez egy remek kérdés. :-) ˙ Eddig ezen még nem gondolkodtam el.

Azonban most hogy így nézegetem, nyújtogatom a sajátom... hm..hm..hmmm...

Bevallom őszintén arra glok, hogy talán az önkielégítésben le7 némi szerepe. Biztos választ ugyanis nem találtam erre itt a neten.

Ugye, a neve (Fityma)FÉK, vagyis a fitymát fékezi le, hogy ne menjen tovább. Létezik azonban egy -- a nyelvünket a szájüreg aljához rögzítő -- NYELVFÉK is, glom, az azt hivatott megakadályozni, hogy ne tudjuk lenyelni a nyelvünket, nehogy légúti akadályt képezzen a gégében ill. a gégénél, ami esetleg fulladást okoz6na. Azonban a fitymánál semmi ilyen veszély nincs,... (Ó.Ó)

Maradjunk annyiban, hogy amint rájövök, megírom! Okés? :-D


OFF: Az iskolaorvosi vizsgálatok hiányosságairól, és a szülői tudatlanságról, figyelmetlenségről most nincs értelme offolgatni, mert akkor teljesen begyullad a téma, ami nem ebbe a topikba tartozik. Annyi ismeretes, hogy helyenként súlyos, helyenként etikát sértő problémák vannak ezen a téren. :ON



Visszatérve a fékműtétre, komplikáció bárkinél előfordul6...

_ ha vkinek a bőre érzékenyebb a kelleténél, a bőr vmely komponense (összetevője) sérül, ill. hiányos,

_ aki talán hajlamos arra, hogy a bőre kiszáradjon, begyulladjon, ekcémásodjon, esetleg...

_ higiéniai problémákból kifolyólag fertőzést, gyulladást kap a műtés kapcsán hátramaradt varréteg, hegszövet, seb, ill. annak környéke,

_ műtét után nem követed az orvos utasításait,

_ a heg nem gyógyul be rendesen ill.

_ a fityma is hajlamos pl. a túlstapálás hatására -- maszturbáció, szexuális kellékek használata, szex során, -- vagy egyéb tényezők kapcsán behegesedni, túlhegesedni. (megszakad a bőr folytonossága)

...sztem csak ezek okoz6nak komplikációt.

Gennyedzés csak gyulladás következtében alakul6 ki.


Nyilván, amíg a a műtéti hegek TELJESEN be nem gyógyulnak, addig nem érdemes a Balatonba menni, mert csak fertőzésveszélynek tennéd ki a sebet. Azonban a beavatkozás után néhány nappal már el kell kezdeni a fitymát trenírozni, végezni kell a fitymanyújtó gyakorlatokat a natúr kamillateába, kamillafőzetbe történő fürösztést, legalább 10 perces áztatást követően, különben fennáll a veszélye annak, hogy a seb úgy gyógyul be, hogy a heg csak még jobban összehúzza a sebet, és mivel kevesebb új bőrszövet keletkezik a sebben, ígynem fog kellően tágulni maga a bőr, és megint ugyanaz marad a probléma ami eddig volt, talán rosszabb is. De hát igaz a mondás: "RÁSZÁNT IDŐ, BEFEKTETETT MUNKA NÉLKÜL NINCS EREDMÉNY!"



Ha bármiben segít7ek, további kérdéseid vannak, kérdezz bátran, akár itt, akár >>priviben.

Szívesen válaszolok a kérdésekre, ill. ha lelki dilemmáid vannak, azt szívesen meghallgatom. :-)


Üdv: EE

Üdv:

2010. jún. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a
2017. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!