Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkulet utan meddig...

Szűcs Szabolcs kérdése:

Fitymaszűkulet utan meddig kell kórházba maradni?

Figyelt kérdés

Es meg annyit hogy meddig nem lehet suliba jarni vagy lehet ?

18vqgyok


2018. máj. 6. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Semeddig nem kell bentmaradni. Mehetsz masnap suliba.
2018. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Először is nagyon óvatos legyén az orvossal,mert ha nem olyan súlyos a fitymaszűkületed akkor el tudod kerülni,hogy körülmetéljenek,sok orvos viszont egyből erre akar rávenni,ezt próbáld elkerülni.



A kérdésedre a válasz,semeddig sem kell az kórházba maradni,műtét után 1-2 órával megnéz az orvos és mehetsz is haza,de ha tudod akkor 1 hétre írasd ki magad a háziorvossal,vagy tesióra alól írass felmentést az orvossal.Vagy ha van eszed akkor inkább nyári szünetre beszéld meg a műtét idejét az orvossal és akkor senki se tudja meg a suliban sem hogy műtöttek.


De elve úgy megy hogy elmész urológushoz,már mehetsz egyedül,beutaló nem kell,elmondod mi a bajod,az orvos megvizsgál,megbeszélitek hogyan lehet a fitymaszűkületet kezelni,itt nyugodtan kérdez rá milyen műtéti lehetőségeid vannak(több is van,csak súlyos fitymaszűkület estében kell metélni,a többi esetben a fityma megmaradhat bemetszés,z plasztika,fityma plasztika )és kapsz egy ambuláns lapot ahol fel lesz írva mit állapított meg az orvos,a műtét jellege,ha megbeszéltétek.Az orvossal meg tudod beszélni mikor legyen a műtét időpontja,ha meggondoltad magad akkor új időpontot is választhatsz illetve ha a műtét jellegében bizonytalanodtál el,akkor visszamehetsz és új műtéti lehetőséget is megbeszélhetsz vele.Tehát ettől sem kell félned.


És mivel nagykorú van a műtéthez nincs szükség szülői beleegyezésre,tehát egyedül dönthetsz már.


Ha meg van a műtét időpontja akkor azon megjelensz,helyi érzéstelenítést fogsz kapni a péniszedbe és 0,5-1 óra alatt elvégzik a műtétet,majd bekötik a sebet és mint már írtam kb 1-2 órát még a kórházba várakozol,majd jön az orvos megnézi a sebet és mehetsz is haza.



Otthonra vegyél a gyógyszertárból gézt vagy gézlapot,betadint, és kamillát.A seb műtét után bedagadhat,gennyesedhet,nedvezhet,ezért előfordulhat hogy gézzel a sebet át kell kötni,ha arra szükség lenne akkor betadinnal kend be a sebet majd tegyél rá gézt,ha a seb a gézdba ragad,mert nedvezett akkor meg kamillával tudod leáztatni a gézről.


A gyógyulási idő 4-6 hét és több hónap mire a heg halványodni fog,az első 2 hétben lehet kellemetlen a helyzet,mert mint írtam a seb nedvezhet és kicsit be is dagadhat.

2018. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Ha fitymaszűkületed van, előbb ne orvoshoz menj, hanem keress valakit, aki felkészít mi vár rád, és együtt keressetek szakembert, különben ráfázhatsz! Mindenki nagy reményekkel ír itt ki kérdést, hogy majd az orvosnál mi lesz, meg majd az orvos mindent megcsinál, meg elmond, közben meg állandó hír a sajtóban, hogy krónikus az orvoshiány mert minden magát valamire tartó orvos külföldre vándorol.

Ma már nem működőképes az, hogy csak úgy simán elmész urológushoz, aki majd foglalkozik veled, és mindent elmond, látod, te is itt írtad ki erről már legalább a második kérdésedet két napon belül! Ha nem vagy felkészült gombóc lesz a torkodban, mikor elmész egy urológushoz, aki lószart se fog elmondani neked, hiába reménykedsz benne. Nem kell elhinned, használd a keresőt! Csak a gyakorin találni fogsz egy csomó kérdést, erről, mert a többség már csak eső után köpönyeg, csak sírni jön vissza ide, hogy az orvosa semmit nem mondott el, hanem sietett kávézni, ahelyett, hogy lelkiismeretesen megválaszolta volna a kérdéseidet, vagy annyira izgult a kérdező, hogy semmi kérdés nem jutott eszébe, az orvosa a részleges körülmetélést meg teljesre csinálta, csak részlegesnek állította be. És ebben a magán se különb. Akiknek viszont sikerült a műtét, és a fitymájuk is megmaradt, talán még szép is lett, róluk meg a neten többé nem hallani. Letudták a nagy terhet, kész, a többi meg szenvedjen, mert szerintük tabutéma, holott ennek pont, hogy nem kéne annak lennie. Max a jól és szépen metéltek jönnek vissza büszkélkedni ilyen helyekre mint ez is itt.

Szóval előbb inkább készülj fel, ne tájékozatlanul vagy internetes fórumokon félretájékoztatva, lelkibeteg módra, félve menj szakemberhez, hanem csak azután, hogy ezeken már túl vagy, ha úgy vagy, ellenben kizárólag megbízható helyen megbízható embertől kérj illetve fogadj el segítséget!


Nálam nem kellett bentmaradnom ott, ahol a beavatkozásomat végezték, és a segítőmmel folyamatos kapcsolatban voltam, így bármi kérdésem merült fel, nem kellett fórumokon időznöm reménykedve valami értelmesnek látszó válaszban, hanem szinte azonnal megkaptam azt a választ amire szükségem volt. Szerencsére nem volt gond abból se, hogy nem mentem be, meg tudtam szervezni magamnak, hogy minden rendben legyen, és senkinek nem is kellett mondanom semmit.

Szerintem ne a nyári szünetre hagyd a dolgot, mert nagyon könnyen egy szardíniaként érezheted magad egy futószalagon mozgó konzervdobozban, mert mindenki akkor kapkod, akkor műttet, az orvosok szabadságon, a maradék ügyeletes túlterhelt, feszültebb, könnyebben hibázhatnak, és mégannyira nem lesz idejük rád, mint egyébként, amikor nincs dömping, ezért rossz ötlet a szünet, én sem akkor csináltattam.


Szerintem gondold át a miket meg a hogyanokat, és persze a mikort, ja és nem metélés volt, de a gyógyulási idő ugyanúgy pár hét, igaz, engem nem átlagos sztk-s szakember kezelt, nem hagyományos módszerrel. Ha kórházba mész, ott minimum 2 hét önmegtartóztatás lesz szükséges az ott alkalmazott eljárások miatt, de inkább 3. Nálam ez csak 3 nap volt, mert nálam a használt módszer miatt elő volt írva hogy 3 nap után lassan el kellett kezdeni a bőrt nyújtani, és ha már nyújtom, akkor az sem volt vétek, ha elélvezek. :)

2018. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a 48%-assal privatba beszélgess.Gondolom mivel nem sztk-ba csináltatta fizetni kellett.De valóban nem mindegy a végeredmény
2018. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!