Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire befolyásolhatja egy...

Mennyire befolyásolhatja egy gyulladásban lévő fog a spermavizsgálat eredményét?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hét alatt leforgása alatt történt egy fogtömés, spermavizsgálat és végül egy gyökérkezelés.

A tömés alatt is furcsa volt, hogy az érzéstelenítő nem úgy hatott ahogy máskor, még az is érzékeny volt amikor betette az orvos a tömést. A köv. 1 hétben az gondoltam, hogy normális ha kicsit érzékenyebb a fogom, 1 hét alatt nem múlt el ezért visszamentem a a fogorvoshoz, de azt mondta, hogy várjunk még vele. Rá 2 napra történt a spermavizsgálat.

Eltelt még 1 hét, de a fogam egyre rosszabb lett, végén már a fülem is fájt, ajkamban is furcsa érzés volt. Ekkor már gondoltam, hogy jobb nem lesz, gyökérkezelés lett a vége. A spermavizsgálat és a gyökérkezelés között kb.10 nap telt el.

Az eredmény nem lett annyira jó,a 15 milliós határérték alá került (13 millió) ami 1 éve még 45 millió volt.

Lombik program miatt kellett a vizsgálat, az orvos mondta, hogy ne kérjünk ismétlést mert így rögtön mehetünk beültetésre. Volt már 1 inszem illetve utána páromnál szívritmus zavart diagnosztizáltak. Pár hónapja műtötték, a halmozott problémák miatt nem kell több inszem.

Már túl vagyunk a petesejt leszíváson, összesen 11 embriónk lett. Még ha mesterségesen de annyira nagy baj nem lehet a spermákkal, ha ennyi embrió sikerült.

Csak most kezdtem el gondolkodni rajta, hogy lehet a gyökérkezelés befolyásolta a sperma vizsgálat eredményét.



2018. okt. 7. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Keverednek a dolgok. Ami a fogat illeti, fura lehet ez a fogorvos szakmai felkészültség tekintetében, mert nekem sok fogamat kezelték, gyökértömés is volt, meg idegölés stb. de olyan, hogy az érzéstelenítést követően fájjon, csak egyszer volt, amikor még az átkosban az SZTK-ban egy idegenajkú (feltehetően orosz) fogorvosnő (???) rátömött a megnyitott pulpaüregre és amikor elájultam a székben, akkor rámüvöltött, hogy ne hisztizzek.

Ha a 45 milliós spermiumszám egy év alatt harmadára csökken, ott valami technikai vagy orvosbiológiai probléma állhat fenn, ha betartottad az utasításokat, azaz dohányzás abbahagyva, szűk alsónadrág lecserélve, farmernadrág helyett pantalló stb. és igazoltan nincs prosztatagyulladás, ami pl. begyulladt fogtól is lehet (a prosztatagyulladást ma már sokan endogén eredetűnek tartják, azaz rossz fog, szájüregi vérzés, fogíny gyulladás stb. során a keringésbe jutó baktériumok végül a prosztatában landolnak).

2018. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semennyire sem .
2018. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!