Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mához egy hete volt körülmetél...

Mához egy hete volt körülmetélésem de ma a féknél erősen vérzett többször is. Dokit felhívtam azt mondta, hogy normális, bár engem ez aggaszt. Megjegyzem több kocka papírtörlőt eláztattam. Kinek mi volt a tapasztalata műtét után?

Figyelt kérdés
2018. dec. 5. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
kétlem hogy ez normális lenne. Ha már megcsonkíttattad magad, legalább keress normális orvost...
2018. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem azért végeztettem el a műtétet,mert jobb dolgom nem volt. :) Kinek csonkítás,kinek nem nem szerettem volna a súlyos fitymaszűkülettel együtt élni.
2018. dec. 5. 15:49
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Körülmetélésnél a féket is teljesen eltávolítják .

A seb a vérzéssel önmagát tisztitja.Ezért mondta doki ,hogy normális .Ilyenkor jön a Betadine,és steril gézzel bekötni .

2018. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A fékem megmaradt.A doki jó doki én bízok benne/bíztam is a műtét alatt.Csak neten is olvasgattam,és nem nagyon írtak ilyenekről. (pl. körülmetélés.hu)
2018. dec. 5. 16:07
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

"Kinek csonkítás,kinek nem nem szerettem volna a súlyos fitymaszűkülettel együtt élni."

Hát figyelj, ezért kell még az orvos előtt(!) (tehát nem utána, hanem még előtte) fitymaszűkületi tanácsadóval (nem önjelölt, magukat itt a gyakorin vagy egyéb fórumokon privát üzenetben ajánlgató farokmániás perverzekkel, hanem tényleg hozzá értő szakemberrel) megnézetned az egészet, mert az urológusok alapvetően csak metélnek, és nekem is súlyos fitymaszűkületem volt, én sem akartam ezzel tovább együtt élni, de csonkolt farkú se akartam lenni! És igen, lett volna lehetőséged neked is megúszni a metélést úgy hogy megmarad a fitymád és nem szűkül vissza, ha az urológus előtt gondosabban előre tájékozódtál volna. Ha ezt elmulasztottad, nem is csoda hogy blankoltak! Így meg aggódhatsz hogy mi lesz. Bizonyítja, hogy most is itt vagy, ide hoztad vásárra a micsodádat. Lehet korábban is kérdeztél már itt, de a leirtjaid alapján egyáltalán nem csoda, hogy ez lett a vége,ami végül lett! 🤔

2018. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3 urológusnál is jártam ezzel.Mindenkinek az van a fejében a körülmetéléssel kapcsolatban,hogy senki nem tájékozódik csak fejest ugrik. De,tájékozódtam. Igen írtam ki ezzel kapcsolatban még szeptemberben.November 28.-án műtöttek.(és nem azért mert nem lett volna előbbre időpont) hanem azért mert inkább felkerestem 3 orvost is amelyikből 1 leszart 1 valamiért sosem rendelt (de beszéltem vele erről és meg is mutattam neki) és 1 aki meg is nézte és meg is műtött.Elég jó orvos hallottam róla itt a városban és ő el is mondta,hogy a dokik nagy része teljesen metél.Azt mondta,hogy megcsinálja részlegesen is de nem feltétlenül járok vele jól.Elmondta,hogy húzogatni kell a megmaradt fitymát,hogy ne szűküljön vissza,de képzeljem el,hogy egy frissen vágott/varrt sebet milyen lesz húzogatni mellesleg,hogy lassabban is gyógyul.Én nem a fikázásért tettem fel a kérdést,hanem azért, mert kíváncsi vagyok mások tapasztalataira.
2018. dec. 5. 16:29
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Hát olyat itt te hiába vársz, amilyet te szeretnél! Tudom, hogy te is azt keresnéd, de hiába erre van ez a fórum, nem ez jellemző, hogy ilyeneket itt megosztanak. Hiába jöttél vissza ide! Én is már csak azután tértem ide vissza, miután megoldottuk közösen a segítőmmel a dolgot, de ezt a segítő tanácsadót sem itt a gyakorin szereztem. Mert mint azt az előbb is írtam, előbb tanácsadónál érdemes tájékozódni, nem az urológusnál.

Ha valaki jól akar járni, akkor az urológus csak a legvégső eset, a legutolsó lépcsőfok, nem pedig a legelső! Tökmindegy hányadik orvos, urológus akit felkeresel, nem az számít!Ők a közhiedelemmel sajnos gyakorlatban gyökeresen eltérően már csak a végrehajtói (metélői) ennek az egésznek, nem az igényfelmérői vagy a tervezői! Mert abban egyetértenék veled, hogy józan ésszel így kellene ennek lennie, hogy szűkületed van, oké, elmész, megnézeted, felméreted, átbeszélitek ki mit akar és megoldjátok. De az urológusoknál nem ez van, nem ezt kapod!

Az urológusoknál sajnos az van, hogy elmész, mert azt hiszed ez a megoldás, megnézeted, majd az van, amit az orvosok akarnak. Ennyi. Az egyik le se sz**r, a másik lebeszél, mert ő ezt gondolja, közben meg se próbálja megmenteni, amit te megmentenél, legyen az akármilyen enyhe vagy súlyos, ha a fityma meghagyása kihozható lenne belőle! Én is sírógörcsöt kaptam annak idején, amikor akkor még a saját szamár fejemre hallgatva először urológusokhoz mentem, sajnos. De nekem volt egy védőangyalom, aki megvédett az urológusok szikés ámokfutásaitól, és amikor elkeztünk értekezni láttam be, hogy ezt a sok ideget meg feszkót, ijesztegetést meg miegymást, amit az urológusoknak "köszönhetek" simán megspórolhattam volna, ha egy kicsit körültekintőbb vagyok!


Ezért kell a gépezetbe a fitymaszűkületi tanácsadó (hozzáértő segítő) is, hogy mielőtt orvoshoz, urológushoz mész, vagy mielőtt még szólnál a szülőknek ha úgy vagy, segítsen a vágyadat megtervezni, megvalósítani! Mert a szülők is "jobb" esetben csak megnyugtatnak és elaltatják a gyanakvásodat és "jót akarva" visznek "a hentesek bárdjai alá", közben meg semmi újat nem tudnak! Az ígéreteik meg csak ígéretek mert ők maguk is csonthülyék az egészben.

Szóval itt hiába próbálsz tájékozódni, erre nem ez a megfelelő hely! Itt max véleményeket meg okoskodásokat olvashatsz ugyanazoktól.A használható tapasztalat az sajnos elég ritka, de ha nekem nem hiszel, nézz körbe a többi topikban is!:)

2018. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
No hát akkor az én sztorim: 2 hete olvasgatom itt a véleményeket, de nagyon furdal a kíváncsiság, hogy milyen vagy ki lehet ez a tanácsadó. Ő hogyan tud egy jelentős fokban szűkült fitymát helyrehozni. Én eléggé szkeptikus vagyok ilyen dolgokban. Egy túlaggódós anya vagyok, már az első orvost megjártuk a 17 éves fiammal, most kértem egy másik időpontot egy másik orvoshoz. A műtéti időpont már ki van írva január elejére, de tényleg éjjel-nappal ez van a gondolataimban. Mikor próbálom mondani a fiamnak az aggályaimat, gyorsan elhesseget, hogy nem érdekli, haladjunk a műtéttel, ő már barátnőt szeretne. Emiatt eddig még nem is nagyon volt senkije. Azt tudom, hogy urológus tb támogatottan végzi max. előtte odanyomok egy kis pénzt az orvosnak, hogy körültekintően járjon el. Vagy plasztikai sebész de az meg 100 ezer körül van.
2018. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Hát jópár dolog az biztos:

1. Ha ide írod ki a kérdéseidet kedves előző, sose fogod rá megtudni a válaszokat!

2. A fiad ha azért akar mihamarabb túllenni a műtéten, mert sose volt barátnője és erre fogja, akkor faltörő kosnak kiváló, de mohón és eszetlenül ezt nem lehet csinálni, könnyebb elsietve és mosolyogva a nem biztos hogy a legmegfelelőbb döntéseket meghozni. Egyébként én is beleestem ebbe a csapdába hogy űzött vadként hajszoltam magam bele valamibe, amiről utólag azt gondolom hogy jobb, hogy mégsem tettem meg, és lelassítottam mert azt a tanácsot kaptam és utólag mondom én is hogy elsőnek jobb a fitymaszűkületi tanácsadó mint az orvos után!

3. Ha anyám nekem is az aggodalmait kezdte volna rám kivetíteni,én is befogtam volna a fülem.De mivel tudtam, hogy ilyen, inkább nem szóltam neki.

4. Nem neked kell segítséget kérned,hanem a fiadnak, mert ez az ő teste,az ő élete, nem a tiéd, akkor is, ha te vagy a szüleje, kedves előző! Ha ő nem érzi,hogy elsieti a dolgot mert türelmetlen és szeleburdi, akkor te nem biztos, hogy meggyőzöd erről! Majd a műtét után, ha megtudja hogy lett volna rá más megoldás is.....

5. Itt is rossz a sorrend,az orvos nem az első,max az utolsó,ahová menni kell! A meggondolatlan, elsőre nem kellően tájékozott, türelmetlen mohó emberek teszik ezt, mint ti, hogy előbb orvosról-orvosra,aztán miután már megvan az időpont és ki van írva a műtét, akkor és azután kezdenek el ésszerű(bb)en gondolkozni, hogy mit hogyan kellene, mert akkor már a legnagyobb lépésen (az elsőn) túlvannak, utána van egy kis szusszanásnyi idő, a baj csak az, hogy ezt az időt az első orvos előtt kellett volna rászánni, nem pedig utána!

Mégis mit vársz? Januárig tegyen csodát a tanácsadó? Meg majd az egyik beleszóljon mitcsináljon a másik? Abból lesz csak a zűrzavar!

2018. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó, rendben van. de mégis hol a fészkes fenében talál tanácsadót? Hirdessen a neten???
2018. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!