Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi ez a sok fityma probléma?

Mi ez a sok fityma probléma?

Figyelt kérdés

Miért van itt naponta 4 fitymaszűkületi kérdés?

Manapság nem szűrik?


Nekem anno 3X is ellenőrizték, mondjuk 16 évesen magamtól mentem, mert dögös volt a doki csaj.



2019. jan. 27. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyre több a gondatlan szülő,ráadásul már nem akkora divat beszélni a problémákról.A higiénia hiányáról nem is beszélve.Az igénytelenebbek nem mossák rendszeresen a nemi szervüket sem,úgy meg gyorsabban kialakulhat a szűkület is.
2019. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Mert első körben a szűlőknek kellene ellenőrizni ,és nem 14-15 éves korban .Iskolai orvosin szokták nézni,amit itt a gyakon a válaszolók 95 % a nagyon ellenez,különféle személyiségi jogokra hivatkoznak .Szinte felhívják a fúk figyelmét,tagadják meg ezt a vizsgálatot .

Nagyon sok fiatal látogatja az oldalt,akinek szűkülete van ,az a vizsgálat napján nem is megy suliba .

2019. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl nézték többször is, habar hozzányulni sosem nyúltak. Szűkületem volt nem is tudtam mereven hátrahúzni majd a szülem bevonása nélkül mentem az urologushoz 17 évesen ott is azt mondták rá, hogy rendben van nekem kelett erőlködni, hogy csináljon vele valamit, de aztán megcsinálta.
2019. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb probléma, hogy a szülők nem alakítanak ki olyan bizalmi kapcsolatot a gyerekkel, hogy az el merje mondani az ilyen kínosabb problémáit is. Ráadásul sok szülő kerüli az intimebb témát. Nem egy ilyen kérdés van, ahol írják, hogy nem szeretné/meri elmondani a szüleinek... Velem is ez volt pár éve.


Az iskolai vizsgálatról: szerintem azokat ellenzik itt, ahol egymás előtt vizsgálják a fiúkat. Nálunk is ez volt 7. osztályban, hogy egyszerre behívtak 5-6 fiút és egymás előtt vizsgáltak minket, ami nagyon kínos. A gyerekekkel sem lehet ilyet tenni, csak hogy hamarabb lezavarják a vizsgálatokat...

8.ban is így akarta az orvos, de én és még páran otthon megbeszéltük a szüleinkkel, hogy saját orvossal csináltatjuk meg a vizsgálatot. Ott legalább egyedül kellett bent lenni csak. A suliba pedig igazolást kellett vinni erről.

2019. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Igazad van, nekem is feltűnt, hogy mennyi fiatalnak van ilyen problémája. Nem is értem, miért nem szűrik ezt az általános iskolában. Mi is ebben a cipőben járunk, 2 orvosnál voltunk, mindkettő azt mondta, hogy teljes körülmetélés. Kérdeztem a 17 éves fiamat, miért nem hamarabb szólt, pedig nagyon jó a kapcsolatunk, minden kényes témáról tud velem beszélni. Kiskorában volt neki fitymaletapadása és az orvos elég brutál módon valami fémeszközzel elválasztotta, napokig pisilni se tudott. Kérdezgettem is, de nem nagyon válaszolt rá, nem foglalkozott a kérdéssel. De most, hogy már lassan szeretné "élesben" is használni, vette a bátorságot, de először is csak messengeren írogatott, hogy baj van, már valami rosszabbra számítottam. Úgyhogy 2 orvost megjártunk, február végén lesz a műtét, választott orvossal, mert mégis csak a becses szerszámáról van szó. Azóta a kisebb fiamat is kérdezgetem, nehogy vele is végig kelljen járnunk ezt a kálváriát.Nem elsősorban a szülőket hibáztatnám, hanem az iskolai orvosi ellátást, ami már középsuliban nincs is, illetve annyiból áll, hogy megmérik a súlyát és a magasságát, amit otthon is az ember meg tud csinálni.
2019. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem régen is volt ennyi, csak nem volt mindenki tizeniksz évesen kinn a neten hogy megkérdezze mi a baja.
2019. jan. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
tényleg nem figyelnek rá eléggé. általánosban suliorvosikon nézték, itt gimiben egyáltalán nem.viszont nálam a szülők erre nagyobb hangsúlyt fektetnek, és észre is lett véve minden időben.
2019. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!