Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehetséges, hogy azért voltam...

Lehetséges, hogy azért voltam világéletemben 50 iksz kiló, mert alacsony a tesztoszteronszintem?

Figyelt kérdés
25 vagyok és soha nem voltam 58-nál nehezebb. Testvérem szerint semmi köze a tesztoszteronnak, mert amúgy összefüggő arcszőrzetem van és a mellkasom is elég szőrös. Viszont az ujjaim, a karom olyan vékonyak mint egy lányé, a fejem kicsi és a férfiasságom is elég vékony (bár hosszra legalább átlagos 15 cm) és természetesen alacsony is vagyok. Arra gondoltam, hogy ez mind a tesztoszteronhiányomnak köszönhető, ami sose jutott eddig az eszembe és emiatt végre venném a bátorságot, hogy elmenjek valami endokrin vagy hormon vizsgálatra (gőzöm sincs hova kell kérni), de azt mondta a testvérem, hogy a háziorvos ki fog röhögni ilyen hülyeség miatt. Az is igaz, hogy keveset eszek, de egy újabb gyanú a tesztoszteronhiányra, hogy mindig erőtlennek és fásultnak érzem magamat (ezt anyám pedig a depresszióval magyarázta). Legszívesebben egész nap ülök és be vagyok "állva" amit lehetne a sportolás hiányával is magyarázni, de ezzel annyi a gond, hogy a legkisebb edzésben elfáradok, izmot is vesztek és enni sincs energiám. Mit javasoltok, hogy mit csináljak? Tesztoszteronhiányom van-e vagy sem?

2019. júl. 4. 12:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Andrologiai vizsgálat után többet tudnak mondani
2019. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

De mi van, ha a vizsgálat eredménye, hogy m3l3g vagy?

Én nem mennék el

2019. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha határérték alatt lesz a T, akkor az orvos írhat fel pótlást.

De én először biztos, termesztes módszerekkel probalkoznek.

2019. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem lévő válasszal pl kiraly dinnye van kapszula formában, brokkoli, fekete ginzeng
2019. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Amúgy 1-2 hete voltam "mezei" vérvételen és csak nagyon minimális vashiányom van. De nem tudom hormonszintet vagy tesztoszteronszintet mértek-e mert nem tudok rajta eligazodni mi micsoda. Valaki segítene ebben? Tehát ha a "mezei" vérvételem rendben volt, akkor okafogyottá vált a kérdésem? Az a baj, hogy tiszta hülye vagyok orvosi témában és ha elmennék a háziorvoshoz, akkor is hebegnék-habognék és nem tudnám megmondani, hogy mit is akarok meg mi a kínom, miközben lehet tényleg komoly bajom van és azért van kislányos súlyon, alkatom meg gyengeségem. Valaki elmondaná akkor mit csináljak lépésről lépésre?
2019. júl. 9. 19:06
 16/20 anonim ***** válasza:
15: A laborleleten Tesztoszteron vagy T megnevezést ketessél. De ha nem urilogus, endokrinologus vagy andrologus adta a beutalót a labor hoz, akkor valószínű h nem mertek T-t.
2019. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Rutin laborban nincs tesztoszteron.
2019. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A testépítő topikban mindig arról panaszkodnak, hogy ha tesztoszteront szúrnak, akkor a szervezet érzékeli, hogy már van elég és leáll a here működése. Később még kisebb lesz ettől a pénisz. Biztos ezt akarod?
2019. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
#18: Most csak a here lesz kisebb vagy maga a pénisz is? Mert előbbi így is egyenként csak akkora mint egy-egy kisebb szilvaszem. Az meg nem érdekelne különösebben, ha nem is lenne herém főleg, hogy a péniszem meg pont azért nem lett vastagabb és nagyobb, mert nem termelt elég tesztoszteront serdülőkoromban a szervezetem. Amúgy szőrös a mellkasom és az arcom is, de a farkamra meg az izomzatomra nem jutott elég.
2019. júl. 9. 22:32
 20/20 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be egy andrologus orvoshoz és kérj egy hormon vizsgalatot és ő tudni fogja mit kell vérvétel esetén nézni
2019. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!