Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás?

Fogszabályozás?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és az egyik felső fogam eláll, valahogy így:

[link]


Régebben volt éjszakai, az segített valamennyit, de kell még majd fogszabályozót hordanom.


Ha állandó fogszabályozó kell, semmiképp nem akarok olyat, ami látszik, a legjobban annak örülnék, ha éjszakai lenne (akkor is, ha tovább kéne hordanom) vagy ha láthatatlan lenne.


Árban mire lehet számítani a két típusnál? Fáj, amikor felteszik az állandót?


Fogok orvoshoz menni, és nyilván ő fogja a legpontosabb választ adni, de amíg erre nem kerül sok, érdekelne pár vélemény és tanács.



2019. júl. 31. 15:27
 1/1 anonim válasza:

Nekem fájt amikor feltették a felső fogsoromra az állandó fogszabályzót.


Többféle fogszabi létezik, a legolcsóbb a fém, ez kb. 300.000ft+. Ezután ár/érték arányban a kerámia következik. Ez lehet fogszínű, fehér, üveg stb. Itt 500.000ft+-ra kell számítani. A teljesen átlátszó fogszabit nem igazán javaslom (persze csak ha nem vagy milliomos) mert ott aztán a határ a csillagos ég. Hallottam már olyanról is, a nyelv felőli oldalról ragasztanak a fogra, de nem vagyok benne biztos hogy Budapesten kívül csinálnak-e máshol (talán még ott sem).


Nekem 5 hónapig volt felső fogszabályzóm, és (bocsi, nem fogom cukorban megforgatni) k*rvára fájt! És nem voltak nagyon kesze-kuszák a fogaim, azért is kellet ilyen rövid ideig hordanom. Utána vettek lenyomatot a kész fogsoromról, és egy ún. Retenciós-lemezt kaptam. Ezt nagyjából ugyan olyan mint az éjszakai, csak nem lehet rajta annyit állítani, és azért kell, hogy amíg nincs kész az alsó fogsorod ne mozduljon el a felső. Most alsó fogszabályzóm van, és ennél őszintén megmondom, az ég világon semmit nem éreztem, meg azt sem hogy a számban van:).


Nem tudom hogy a bölcsesség fogaiddal mi újság, de lehetséges hogy az tolta meg, mert velem is ez történt.


Bármelyiket is választod anyagilag nem lesz egy olcsó mulatság, de a végeredményért megéri :*


(Ja,és én magánrendelésen voltam)


15/L

2019. aug. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!