Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül egy fogszabályz...

Mennyibe kerül egy fogszabályzó készülék 2019-ben? OEP támogatással egy gyereknek.

Figyelt kérdés
Amint 16 éves leszek és mehetek diákmunkára, össze szeretnék spórolni rá pénzt, mert így élni sincs kedvem. Nem elég hogy alapból nem vagyok megelégedve magammal, még a csálé fogaim is rátesznek. Nem merek mosolyogni, nevetni pedig végképp. Nem artikulálok beszéd közben, mert undorítóak a fogaim. A szüleim sajnálják rá a pénzt, és szerintük azt felnőttkorban is meg lehet csináltatni. Viszont a kezelés térítésmentessége csak addig jár, amíg középiskolás vagyok, szerintem így is kicsúsztam már az időből (minden osztálytársamna, akinek volt, rég leszedték már, csak éjszakai van nekik).
2019. okt. 18. 17:08
 1/5 Egyemke ***** válasza:

OEP támogatás nélkül 80 ezer egy állandó

Azt hogy támogatással mennyi azt nem tom

2019. okt. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészről valóban lehet felnőttkorban, az anomália súlyossága határozza meg, hogy mennyivel lesz nehezebb mondjuk 30 évesen, mint 11 évesen fejlődő állkapoccsal.

Másrészről nem létezik térítésmentes fogszabályozás, a technikai díjat még a NEAKos szakrendeleőben is ki kell fizetned. Egységes árlista nincs, de összehasonlítva, ami magánrendelőben 120ezer (pl egy ív multiband készülék), az tb-s rendelőben 35ezer.

18 éves korodig/érettségiig jár a kedvezmény, úgyhogy iparkodj!

2019. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fix összeget nem lehet rá mondani, mivel mindig egyénileg határozzák meg az árat, de kb 140 ezerrel kell számolni.

Ha egy-két éven belül felrakják, akkor még nem csúsztál le róla - viszont van ahol a teljesítmény korlátozás miatt várólistás a fogszabályzás (nyilván nem az egész országban), ez 3-4 év várakozást is jelenthet.

A szüleidnek meg üzenem, hogy a fogszabályzás nem egy esztétikai beavatkozás (mint pl. a botox), hanem komoly egészségügyi vonzatai is lehetnek. A fogak anatómiája ugyanis direkt olyan, hogy ha nem illeszkednek megfelelően egymásba (az alsó és a felső fogsor), az rendellenes terheléshez és kopáshoz vezet mind a fogakon, mind az állkapocsízületi fejecsben. Illetve az ebből kifolyólag nehezített rágási funkció emésztési zavarokhoz vezethet.

Egy ezzel kapcsolatos előadáson hallottam nemrég, hogy a legtöbb ember (és szakmabeli is) bele se gondol, hogy egy szabálytalan fogazat milyen kényelmetlenségekkel, fájdalmakkal járhat. Akár úgy is, hogy az illető maga sem veszi észre, mert hozzászokott (hiszen ebbe nőtt bele) ahhoz, hogy a kellemetlen szituációkat ösztönösen elkerülje: eltakarja a száját nevetéskor, nem eszi meg a nehezen megrágható ételeket (vitaminok és ásványi anyagok maradhatnak ki az étrendből), csak az egyik oldalon rág, éjszakai fogcsikorgatás alakulhat ki, migrén, beszédhiba, szocializációs zavarok léphetnek fel... Arról nem is beszélve, hogy a kusza fogazat növeli a plakkretenciót (jobban megtapad a lepedék), a szuvasodás és a parodontózis kialakulásának kockázatát is.

Bár felnőttkorban is lehet fogszabályozni, azonban a fiatal állcsont sokkal alkalmasabb a kezelésre - így rövidebb idő alatt sokkal szebb és tartósabb eredményt lehet elérni. Az OEP (ami most már NEAK) sem véletlenül találta ki a 18-as korhatárt, ez ugyanis a szakma szerint a legalkalmasabb életkor a kezeléshez. Nem mellesleg kivehető (vagy egyéb speciális) készülékekkel már tejfogazatban is lehet fogszabályzás csinálni - ezzel akár a rögzített készülék viselését is meg lehet előzni.

2019. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18 eves korig.amig nappali tagozaton tanulsz.lanyomnak par eve 40 ezer volt a készülék.nem hinnem h sokat emeltek! Mindenkepp csinaltasd meg.ha felnott leszel es maganba mesz 200 körül.plusz havi kontroll 10-15 e körül hogy allitanak rajta.
2019. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De nyaron 15 evesen is vallalhatsz diakmunkat.most megkérdeztem a nővérem fogászaton dolgozik.alsó felső egy szazas tamogatassal.akkor 50 gondolom.
2019. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!