Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Írt már fel valakinek a...

Írt már fel valakinek a fogorvos hirogén-peroxidot? Ha igen, milyen hatásai vannak, illetve miből áll ez az oldat?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat is írhattok,vagy hogy hányszor használjátok hetente...stb.
2010. júl. 20. 09:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a gépelési hibáért,hidrogén-peroxidot akartam írni,bár az elírással is értelmezhető.
2010. júl. 20. 09:06
 2/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy elvileg vérzéscsillapításra jó, meg fertőtlenítésre (a koncentrációtól függően).

Ez egy oldat, tehát maga a hidrogé-peroxid csak egy bizonyos százaléka az anyagnak.

Amúgy szerintem elég elvaul módszer, vannak már sokkal modernebb készítmények is, bár nem vagyok fogorvos.

2010. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
sebekre való (tudomásom szerint) a sebet frankón kitisztítja (általában 3%-osat használnak) a kezelendő felületre rá kell önteni és megvárni a pezsgés végét. ártalmatlan anyag víz és Oxigén keletkezik belőle. a bacikat pusztítja. Ha csúnya gennyes seb (megfelelő tisztítás után) használhatod naponta 3-4 alkalommal. vigyázz mert az ép bőrfelületet is megmarja (megcsípi) az utána maradó fehérség eltűnik.
2010. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3% H2O2-őt tartalmaz amiből nascensz oxigén szabadul fel ami fertőtlenít.
2010. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
állj bocsi nem láttam hogy fogorvos. ne öblögess vele mert kihullik a fogad hosszú távon csak óvatosan ecsetelj az ínyhez ne nagyon érjen, fehérítenek vele, de egy csaj egyszer túlzásba vitte és az ínye úgy tönkrement hogy kihullott az összes foga.
2010. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Fertőtlenítő, ez az amit ha belespriccelnek a "lyukba" habzik.:) Nincs jó íze, viszont hatásos.

Fogamra nem használom, arról írni nem tudok, állatéknál használom fertőtlenítőnek sebekre, naponta többször is, ha kell.

Elég toxikus...gennyre tökéletes, és fáj. Viszont nem ugyanolyan töménységben persze.

2010. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

a 3% tuti kevés, szájban is legalább 4.5%-os oldat kell, sebekre még nagyobb (18%-ig bezárólag)

[link]

2010. júl. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A negyedik válaszolónak üzenem,hogy írjon még arról a lányról,akinek kihullott a foga a hidrogén-peroxidtól,nagyon kíváncsi lettem..
2010. júl. 20. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát a neten olvastam... Szóval a lány sajnálta a 80 ropit a fogorvosi fogfehérítésre, úgy döntött megoldja magának. nem tudom milyen töménységű volt az oldat de fogecsetelés helyett öblögetett vele, elég hosszú ideig (gondolom egy hónapig biztos) a hidrogén peroxidtól viszont az ínye úgy tönkrement hogy nem tudta "tartani" a fogait. a kihullott fogak jók voltak és vissza is lehetett azokat ültetni 2milláért.
2010. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jézusom...szerintem az ilyen embernek egy pszichológus sem ártana. :)

Köszönöm szépen,hogy leírtad!És a többieknek is köszönöm a válaszokat!

2010. júl. 22. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!