Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek miért van még...

Szerintetek miért van még manapság olyan szülő, aki cseszik a gyereke fogára?

Figyelt kérdés
Kiskoromban nem volt kötelező fogat mosni, "csak ha mentünk valahova", akkor is olyqn 10 perceseket. Amikor meg már felfogtam, akkor meg még le is csesztek, meg ha vettem elektromos fogkefét stb. Általánosban húzták ki maradandó fogamat, mert évekig nem vitt vossza, mert ez tejfog, makd kiesik, milyen hülye, hogy tejfogat akar tömetni... Meg tömte belém a fájdalomcsillapítót, húzád utná meg vidszabitt azonnal óra közepén, nehogy lemaradjak. SZTK-s fogszabályzásra nem engedett el, mert neki sem volt, meg csak ribi leszek, mint számít az legyél kitűnő... Vicc az egész.
2019. dec. 20. 13:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és a saját fogaikat is kirohasszák, szóval maguk is ilyenek... Most már nem ez van, de titokban kell elmennem fogorvoshoz.
2019. dec. 20. 13:17
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Nézz bele a szülő szájába és megtudod. Az ilyenek többet költenek cigire, mint fogkefére. Sőt, tudok olyan családról, ahol összesen egy! fogkefe van, azt használja mindenki - azt persze nem értik miért rohad mindenki foga, ráfogják a genetikára. És az az igazság, hogy míg egy gyereket lehet tanítani, addig a felnőttből az ostobaságot kiírtani szinte lehetetlen. Viszont ahhoz, hogy a gyereknek esélye legyen, magától kell rájönnie, hogy a szülői példa rossz, és ez kemény dió. Főleg a tanároknak nagyon nehéz, pedig ha a szülőre nem lehet számítani, akkor ez rajtuk múlik.
2019. dec. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, főleg, hogy nekem internetem sem volt, meg nem mehettem sehova. 14 évesen kollégiumba kerültem, akkor változott a helyzet... De sok van, aki magától nem fogja fel, falun rengeteg ilyen van....
2019. dec. 20. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Manapság vannak igazán, mégpedig aluledukáltság miatt. Tejfogat nem kell mosni, minek is, hiszen úgy is kiesik, amúgy sincs gyökere, mi baj lehet. Ha már ott a szuvasodás, akkor az vagy úgy nőtt ki, vagy hát ugyebár ezt örökölte a gyerek. Vizet nem iszik, mert a gyerek csak a teát, szörpit, kubut szereti. Vagy, ha nagyon hülyének akarja nézni az embert, letagadja, hogy a gyereke ilyeneket iszik, csak vizet semmi mást, csokit soha életében nem is látott még. Persze a gyerek fogai elárulják, a cumisüvegből adott cukros italok (tápszer is!) jellegzetes szuvasodást okoznak, még a neve is Baby bottle szindróma.

Buták és kész. Nem gondolnak bele, nem látnak meg ok-okozati összefüggéseket, hárítanak, hogy a nagymama adja neki a csokit, meg egyáltalán qrva kölke eszik édességet, pedig annyiszor rá lett szólva.

2019. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyenek voltak a szüleim.

Kiskoromban utáltam fogat mosni, ezért nehéz volt rávenni, hogy megmossam. Egyszer csak azt mondták nekem, hogy ők már nem foglalkoznak velem ilyen téren azt csinálok amit akarok. Azt tanították, nekem, hogy csak este kell fogatmosni, de azt is leszarták, így hát 10 éves koromtól kezdve se este se reggel nem mostam fogat. Persze meg is lett az eredménye. Gennyes gyulladt íny, szuvas fogak. 9.ben kezdtem el fogat mosni normálisan mert már engem kezdett zavarni, de mái napig nem tudom felfogni, miért hagyták rá.

Öcsémnek tolták orrba szájba a cukros üdítőket tipegő korától kezdve, persze ki is rohadt az összes tejfoga. Másik öcsém detto, már szuvasak a fogai, van ami maradandó az is szuvas, de legalább őt elvitték fogorvoshoz és nem várták meg míg begennyesedik. Bár nála is csak 1x van fogmosás egy nap, a cukros szharokat meg adják neki.

De nálunk csak a mosást tojták le ennyire, mert a fogszabályozásra meg költenek.


Mai fejjel tuti nem fogok ennyi cukros szhart tömni a gyerekembe, meg reggel este kötelező lesz a fogmosás

2019. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!