Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 8 hónapos kisfiamnál fogtályog?

8 hónapos kisfiamnál fogtályog?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulnék, hogy 8 hónapos kisbabámnál alsó 2 metszőfog között van egy kis dudor. Fogtályog (gennyzacskó? lehet? Nálatok volt ilyen? Mivel kezelték? Hétfőn viszem a dokihoz, aggódom érte!

Előre is köszönöm a választ.



2019. dec. 27. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak megsérthette, megszúrhatta valami étellel. Gingigél-el kend be neki.
2019. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Körülbelül 1 hónapja vettem észre, csak akkor még kisebb dudor volt. Először én is azt hittem, hogy megsértette valamivel.
2019. dec. 27. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképpen fogorvos!
2019. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztosan nem fogtályog, ha pici fehér “gyöngyszerű”, akkor valszeg csak egy ún. Epstein gyöngy, ami egy fogfejlődési maradvány és néhány hónapon belül magától elmúlik. Guglizz rá.
2019. dec. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hiába néztem utána az interneten, csak nagyobb gyereknél találtam, csecsemőknél nem. És nem fehér színű hanem, piros, de ma reggel néztem újra és kezd nagyon kicsit fehéredni.
2019. dec. 28. 08:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha èn beírom, akkor csecsemőknél látható (és kifejezetten náluk is tapasztalható). Ha nem panaszos neki és nem kezdtek szuvasodni a fogai, akkor egyelőre nincs mitől megijedni.
2019. dec. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!