Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Frontfogrol van szó, amit...

Frontfogrol van szó, amit regen gyokerkezelni kellett. Eltelt sok év, letort. Majd csavarosan felepitettek. Ilyenre lehet porcelanhéjat tenni?

Figyelt kérdés
Uis ronda szurke,hisz csak a gyokér sajat, abban is csap van. Maga fog pedig csak fel van epíve.Koronat semmikep nem akarok. Gondolom, iszonyatos ára van?!

#porcelanhéj
2020. jan. 1. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A héj még drágább, hiszen sokkal precízebb munkáról van szó, mint egy koronáról. Arról nem is beszélve, hogy a héj egy lehetvékony pótlás, ami alatta van az átsejlik, vagyis mindenképpen ott lesz az a bizonyos ronda szürke elszíneződés. Erre mindenképpen korona javasolt, őszintén szerintem már eleve azt kellett volna rá, mikor a csapot megkaptad. ezek az toldozgatások, foltozgatások csak ideig óráig oldják meg a problémát, de sokszor nagyobb kárt is csinálnak, hiszen ezek a tömőanyagok nem bírnak el nagy terheléseket (ezért szoktak ilyen esetben koronát javasolni), ráharapsz vmi keményebbre letörik a fogad. És itt jön a szerencsfaktor, mert ha nincs szerencséd (és ez a gyakoribb!) akkor a saját foganyag törik mélyen íny alá, amit utána már csak húzni lehet általában (itt is van kivétel, de az meg a szerencsés táborhoz tartozik).


Korona mindenképpen. Nem csak azért, mert árban is valójában ezzel jársz jobban (a legolcsóbb héj kerül annyiba, mint a legdrágább korona), de az adekvát terápia is ez a te esetedben.

2020. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonöm a profi válaszodat! Akkor sajna korona nelkul nem megúszható, ha nem ujabb barkácsmunkara adnám a fejem.

Gyokerkezelt, 2szer letort, 10-10 ev kulonbseggel. A 2-nál lett csavar es újabb felepites.

Menteni! akartam a korona miatt a 2 ep fog rongálasat elkerülni. Ez volt a fő ok, hogy így alakult. A koztes idoben tettek ra hejat, DE hamar lepattant es tényleg szurke maradt a fog, hisz attetszett alatta.

Akkor vagjak bele? Reszeltessek le a 2jót, hogy 1db, ne legyen csúnya?!

Aztan a korona alatt kezdodik a felgyorsulo foginysorvadas.

Szeretném, ha válaszolnal!

2020. jan. 2. 12:34
 3/7 anonim válasza:
1 nem kell 2-őt lereszeltetni, hogy 1 ne legyen jó... van inlay outlay és inlay híd is, meg olyan is van, hogy inyig leköszörülik a fogat és abba tesznek egy betétet és arra épít fel egy új fogat. írj rám privátba megadom a fogorvosom elérhetőségét, normálisan megcsinálja, hogy ne kelljen kínlódni. ez a 2-őt le kell köszörültetni 1 miatt egy régi barbár megoldás...
2020. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fogorvosok nem köszörülnek.

Ha erre az egyre kell korona, akkor a másik kettőt nem fogják bántani, hiszen van mire ráhúzni a pótlást. Szóló koronának hívják. Amire te gondolsz, az a hídpótlás, ami akkor jönne szóba, ha ez a fogad kihúzásra kerülne, esetleg ha a másik két fog szintúgy olyan állapotban lenne, hogy amúgy is kéne rájuk korona és vmiért praktikusabb egyben készíteni őket, mint külön külön.

Frontfogra nem készítenek inlayt/onlayt, az kisőrlőbe, őrlőbe való. Én így látatlanba azt mondom korona, egy ennyire destruált fognál (hangsúlyozom tényleg látatlanba, tehát ehhez azért jó lenne kikérni személyesen egy fogorvos véleményét), minimális lenne a saját foganyagmegőrzés, de annál nagyobb a további kockázat, ahogy fentebb is írtam. A végeredményről nem is beszélve. Első válaszoló voltam.

2020. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindkét választ ismetelten koszonom, és priviben irok a felajanlott helyre, a fogorbos ajanlása miatt.

Ugy jon át, se igy se úgy nem lenne egyszerű menet, a penztarcamnak sem, de bánt, hogy szurke a ritka mosolyom.

83-ban lezt gyokerkezelve.Utana folyamatosan szinet vesztette. 10ev utan a sora tort, kipotoltak, 10ev utan kb nyakig tort csavarra eptettek. 8 ve all szurken. Fogselyem hasznalata 20 eve, fogkoztisztito 10 eve, fogkoleszedes evente, minosegi fogkremek...en mindent megtettem. Genetika..

A fogorvos azt mondta, orvosilag nem indokolt a szetszedese, de nyílvan, az én dontesem

Kozeledik az ujabb 10ev, panikban vagyok, mi lesz.Ez "csak" egy fog.

2020. jan. 3. 07:06
 6/7 anonim válasza:

Nyilván tudom, hogy nincs inlay metsző fogra,csak őrlőre.

De akkor hol a probléma, ha csapos korona van rajta?

Genetika azért nem szól bele annyira mint hiszik sokan, de ezt nem győzöm hangsúlyozni...

2020. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De ez szerintem nem korona. A csapra tomóanyagból folepitett anno egy metszofogalakot.Az sztem nem korona.

azert koszi

2020. jan. 3. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!