Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Széttört elhalt fog eltávolítá...

Széttört elhalt fog eltávolítása. Exomed gépi húzás, Valaki volt így?

Figyelt kérdés

Egyszer elmentem egy fogtömésre. Olyan gyökér volt,hogy lefúrta a fél fogam így gyökérkezelés lett belőle. Majdnem megpusztultam a fájdalomtól. Fél évre rá elkezdett letördelni a fogam. Marhára fosok elmenni kihúzatni a multkori kintatás után,félek hogy szétvésik.. Hagytam rohadni 2 évig Most kb 1/4 van meg a koronának a többi egy hatalmas lyuk Szinte már a gyökérig kitördelt a fog.


Valaki volt már így? Könnyen kiszedik vagy szétvésik? Vagy ezt már nem lehet kifeszíteni/emelni?

Gondoltam,hogy elmegyek egy Exomed gépi húzásra. Valaki jártas ebben?


2020. jan. 8. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem azért lett gyökérkezelés mert az orvos volt gyökér, hanem mert a fogad belseje már szét volt pusztulva akkoris. Azt pedig te nem látod, hogy milyen állapotban van a fogbél.


Ezt nem lehet simán kihúzni, ha nincs mit megfogni a fogóval...valószínűleg kiműtik, főleg, hogy szartál bele, biztosan nagyon törékeny már az a fog. Ez szájsebészeti történet lesz.

2020. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
En pont ma voltam szajsebeszetes. Volt egy letort, elhalt rossz fogam. hetfon elmentem az orvosomhoz, nem mert hozza nyulni, annyira be volt gyulladva. irt fel antibiotikumot, beutalt a szájsebészetre. nagyon paraztam hogy fel fogjak vagni es nagyon fog fajni. kaptam annyi erzestelitot, ami egy lorugasra eleg. nyelni alig birtam ugy elzsibbadtam.semmit nem ereztem szerencsere, par feszito erzes, pedig recsegett ropogott, darabokba jott ki a fogam, raadasul tobb mint 10 percig szenvedett o is, tobbfajta eszkozzel. szerintem nem kell felned, gondolj arra hogy tul leszel rajta, nem fog fajni es semmi baj nem lesz, csak egy emlek lesz az egesz. :)
2020. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam hogy szájsebészetre kell menni vele.
2020. jan. 8. 21:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Kiműtiken mit értesz?
2020. jan. 8. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen fogat ma már simán felépítenek. A gyökérbe tesznek csapot, fényre, arra koronát. Egy ilyen olyan 50 ezerből megvan, ha elég a fémcsap, meg az olyan korona aminek a belső része fém. Hátsó fogra ez is egész jó, cirkon csap, cirkon korona meg kb. 100 ezer.


Ha kihúzatod a fogat, akkor implantátummal a pótlása jóval drágább lenne, meg az implántum kilöködése, idővel meglazulása jóval gyakoribb, mint hogy probléma legyen egy csapra épített koronával.

2020. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!