Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS, Fogorvosnál mire számítsak?

SOS, Fogorvosnál mire számítsak?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, 20 éves léttemre eléggé ápolatlanok a fogaim: naponta 2.5 liter cukros üdítöt (Nestea vagy Pepsi) megiszok, nagyjából víz helyett is ezt iszom már lassan, fogat mosni pedig csak közvetlenül a reggeli első egyetemi órám előtt szoktam, este nem (a fogkrém íze marja a torkom, és feljön tőle a gyomorsavam)


A fogaim közül jelenleg egy van amit tömni kell, a többin elvétve található ilyen kezdetleges felületi szuvasodás, vagy a barázdákban szuvasodás (viszont ezek nem mélyek). Jelenleg egyik fogam sem fáj, csupán érzékenyek (hideg, meleg)


SZTK-s fogorvos fog majd fogadni, mire számítsak? Egyszerre több fogamat is kezeli majd, vagy csak egyet? Nagyjából mennyi ideig tart a kezelés? Utána néztem, elvileg ingyenes a fogászati kezelés a nappali tagozatos tanulók számára, de vigyek magammal pénzt?



2020. jan. 22. 01:32
 1/2 anonim ***** válasza:
egyszerre nagy valószínűséggel csak egyet fog kezelni. a kezelés annyi ideig tart amíg be nem fejezi, de készülj fel hogy akár több órát is várhatsz mire bekerülsz. órákig csak a koronához csiszolás szokott tartani, egy sima tömés hamar megvan. sztk minden adófizetőnek ingyenes, ha nappalis diák vagy, akkor az iskolád fizeti a tb-det, tehát neked is ingyenes lesz.
2020. jan. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tb keretein belül csak akkor megyek fogorvoshoz, ha tömni vagy fogkövet kell leszedni. Húzást nem engedek tbn. Eddig 2 fogamat húzták ki, egyiket tbn másikat magán úton. Nálam a tapasztalható különbség az volt, hogy tbn is kaptam injekciót meg minden csak a doki széjjel ráncigálta a fejemet. Fájt is, órákig vérzett semmit nem mondott mit hogyan. Ellenben a magán orvosom kiváló. Bölcsesség fogat húzott múltkor. Beinjekciózott, vártam. 20 perc múlva visszahívott megnézte, körbe dolgozta a fogamat, hogy könnyen kijöjjön, amikor húzni kezdte látta, hogy fáj nem hagyott szenvedni adott meg egy injekciót, és mondta hogy hamar kint lesz ne aggódjak. Azért nem mindegy egy orvos viselkedése feléd, és hogy kezel pszichésen ilyenkor. Szépen körbedolgozta a fogamat és max 2 percig tartott a húzás. Gyakorlatilag a dr nő olyan jó volt, hogy maga a foghúzás és helye már nem is fájt egyáltalán este. Féltem, ha elmúlik az injekció hatása mennyire fog fájni és nagyon szerencsém volt, de ez biztos betudható a dokinak. És őszinte leszek veled ezért az egész procedúráért kért 10 ezer forintot. A tbn kb le sem sz.@rnak, el se mondják, hogy húzás után mit tudsz tennina vérzés csillapítása érdekében. Ja és a 10 ezer forintban benne volt az, hogy a dr nő nem engedett haza, hanem váratott egy fél órát, hogy vérzést ellenőrizzen. Erős vérzés esetén adott volna vérzés csillapítót, ami ugyanígy része a munkának, azaz benne lett volna a 10 ezer forintban.
2020. jan. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!