Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Dalacin kapszulát szét lehet...

Dalacin kapszulát szét lehet szedni?

Figyelt kérdés
Elvileg az jó foggyulladasra, de én képtelen vagyok ilyen kapszulakat lenyelni. Szét lehet szedni és meginni valami innivaloval?
2020. febr. 1. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen kapszulát sem szabad szétszedni.
2020. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Sokkal egyszerubb lenyelni mint egy tablettat, direkt csuszik a felulete, nedvesen meg meg inkabb. Nem szabad szetszedni, a buroknak az a dolga hogy csak a megfelelo helyen engedje ki a tartalmat.
2020. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én szetszedtem de borzalmas íze volt. 🤣 Maradok a sima gyogyszeremnel aztán mihamarabb kérek időpontot fogorvoshoz.
2020. febr. 1. 10:04
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

A Dalacin antibiotikum, azert kaptad hogy ne fertozodjon el a foghuzas es/vagy mutet helye. Mas gyogyszerrel nem lehet csak ugy helyettesiteni.


Fel kene noni es abbahagyni ezt a jaaaj neeemtudoom lenyeeeelniii hisztit, pohar viz, nyelv hatso reszere tenni, 2 korty es lent van.

2020. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A dalacin nem jó fogbél gyulladásra, sőt semmilyen gyulladásra nem jó. Ez egy ANTIBIOTIKUM. Két dolgot csinál: csökkenti a baktériumok számát és növeli az antibiotikum rezisztenciát.

Ebből az első azt jelenti, hogy kizárólag az adott baktériumokra hat, azaz a vírusok, gombák, láz, ilyen-olyan gyulladások hidegen hagyják. Éppen ezért kizárólag orvosi utasításra szabad bevenni és egyébként kúraszerűen kell szedni, vagyis nem egy-egy darabot (annak semmi értelme), hanem az orvos előírása szerint amíg el nem fogy - akkor is, ha közben meggyógyulsz. Ha mégis marad egy-két szem, azt le kell adni vagy az orvosnak vagy egy gyógyszertárban - ne a kukába dobjuk, mert veszélyes hulladéknak számít.

A másik dolog amit csinál, az az antibiotikum rezisztencia. Ez röviden annyit jelent, hogy minél többször találkozik vele egy szervezeten belül egy adott baktérium típus, annál ellenállóbb lesz vele szemben. Ennek a végeredménye pedig az lesz, hogy ha megéled a hetven éves kort, akkor egy szimpla és egyébként abszolút kezelhető tüdőgyulladásba fogsz belehalni, mert nem hat a felírt antibiotikum. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az ilyen típusú gyógyszerek szedését minél inkább el kell kerülni, mert később az életed múlhat rajta. Amit meg lehet előzni, azt meg is kell előzni. Ez vonatkozik a fogászati problémákra is: minél kevesebbet jársz fogorvoshoz és minél kevesebbet fordítasz a megelőzésre, később annál nagyobb, fájdalmasabb, nehezen megoldható és drágább problémák lesznek a szádban.

Az antibiotikum rezisztenciáról (nagyon jó videó, nézd meg): https://www.youtube.com/watch?v=tQDK8laJlQU

2020. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 hú de könnyen beszélsz, hát képzeld el, nem azért nem nyelem le, mert nem akarom vagy mert gyerekes vagyok . :D de az ilyen r.hadt könnyen beszél, aki megtudja csinálni. De kívánom hogy tapasztald meg milyen majdnem megfulladni egy gyógyszer miatt, vagy amikor reflexszerűen összehúzodik a torkod, és nem megy le,és kiöklendezed :D Gondolkozz már el magadon....
2020. febr. 1. 15:40
 7/7 A kérdező kommentje:
A többiek akik nem hurrogtak le,hanem normális tanácsot adtak,azoknak ment a zöld.
2020. febr. 1. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!