Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Maradt egy bölcsességfogam,...

Maradt egy bölcsességfogam, bal alsó, ami bennt van a csontban, nem bújt ki, elkezdett fájdogálni az arcom meg a torkomnál azon az oldalon, lehet olyan hogy begyullad egy ilyen bennt ragadt fog?

Figyelt kérdés
2020. febr. 19. 17:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Így havi előtt szokott sajogni, amúgy nem. Jó szájsebész kellene de félek kiműttetni. Riogattak idegsérüléssel.
2020. febr. 19. 17:46
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, fájhat attól, bár ha be lenne gyulladva, akkor jobban fájna, meg valszeg szájzárad lenne..Nekem az volr. viszont a másik, amelykket kiműtettem, annak csak egy kis csücske volt.kint, de havonta 1-2x elkezdett fájni, akkor az egész ínyem fájt, meg az egész oldalt. A szájsebész 1 óra alatt szedte ki, szét kellett darabolnia, mikor a végen járt és a gyökérét szedte, akkor érzetem azt a fajdalmat, mint amit mindig éreztem mikor fájt, ott.volt a gyökér az idegszál miatt. 1 hétig nagyon fájt utána, varratszedésig, utána már gykrsan javult. Az állkapcsom fájt még utána kb. 1,5 hétig es ennyi. Nekem.js mondta h zsibbadást érezhetek, az idegszál miatt, de nem volt semmiféle ilyesmi. Bedagadni is picit dagadt be, mert jegeltem. Még dolgozni is mentem másnap, ott is jegeltem
2020. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem mind a két alsót kiműtötték, semmilyen idegsérülésem nem lett.

Maga a műtét érezhetetlen, utána szar enni varrott arccal, de kb. két hét alatt szinte teljesen elmúlik.

2020. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha rossz irányban próbálkozik nőni a fog de nincs elég helye, begyullad az fáj. Hol jobban, hol kevésbé.

Nekem is van ilyen fogam.

Ki kellene műttetni.

2020. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
Igen, simán begyulladhat. Nekem 2 bölcsességilyen fogam volt, jobboldalt alul és felül, kiműtötték. A műtét sokkal kisebb macera mint amikor begyullad, ami után úgyis kivennék.
2020. febr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem jobb oldalt ferde irányban nőtt,nyomta a többi fogam ezért kellett kivenni. Mindennel együtt kb 10 perc alatt kivette a dokim..szuper keze van! Csak dicsérni tudom.

Picit dagadt be az arcom,3.napra már leapadt. Azt hiszem 1 hétig fájdogált még az állkapcsom de aztán megszűnt

2020. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!

En is pont ugyanigy jartam mint Te. Nem vettetem ki mert ugy voltam vele elvan az ott.. Aztan elkezdett szepen berohadni, begyulladt, es utanna szaladhattam a szajsebeszhez a fajdalomrol nem is beszelve. Ne felj a mutettol, ugy elerzestelenitenek hogy semmit nem fogsz erezni.Nekem is az arccsontombol kellett kivenni, es a doki 10perc alatt kivette. Utanna a labadozas szerintem fajdalmasabb, de akkor mar tul vagy a nehezen. :) nekem 8napja vettek ki a bal alsot es meg mindig bele beleszurkal a torkomba meg faj az allkapcsom de hidd el jobb megszabadulni Tole mint hogy komolyabb karokat okozzon.

Batorsag es Kitartas! :)

2020. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én a kedves válaszolóktól kérdeznék. Nekem vizszintesen van a fogam a csontban, szerintetek ez így mennyire kemény mütét lenne? Nektek milyen állású volt a fog?
2020. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Szia 8-as nekem vízszintesen volt alul is, felül is. Kb. másfél órás műtét volt, igazábl semmit nem éreztem csak unalmas volt annyi ideig ott ülni. Utána viszont lufi méretűre dagadt a fejem és szájzáram is volt 2 hétig, szívószállal ettem levest meg tápszert. De a varratszedés után már rohamosan javult. Fájdalomcsillapítót pl. én nem is vettem be, inkább az viselt meg hogy hogy nézek ki meg hogy nem tudok enni.
2020. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!