Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan ne féljek a fogorvostól?

Hogyan ne féljek a fogorvostól?

Figyelt kérdés

Nagyon alacsony a fájdalom küszöböm és egy egyszerű oltás is hihetetlenül fáj. Kétszer voltam eddig fogorvosnál, mindkétszer adott érzéstelenítőt,de úgy is nagyon fájt. A tűkre, oltásokra még fóbiám is van.


Már egy fél éve kéne mennem megcsináltatni a fogaimat..


Mit tegyek hogy ne rettegjek?


2020. márc. 20. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne rettegj, mert augusztusig nem tudod megcsináltatni a fogaidat kb.
2020. márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet decemberig sem. Meg utána fél évre rá kap időpontot. Szóval majd egy év múlva gondolkodj ezen. Addig nem lesz fogászat.
2020. márc. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az most nem fog menni. Csak sürgősségi ellátást vegeznek a maganfogdokik is. Úgyhogy van időd erőt gyűjteni.
2020. márc. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akinek sok pénze van megoldja.Akinek meg nincs ide ír :D

Nagy a fájdalom küszömöm megkértem az orvost hogy a szentkir.ban érzéstelenítés nélkül gyökérkezelje.Kibírtam.Utálom hogy utána órákra zsibbad a fél arcom.

Drukkolok neked!

2020. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:

Nekem is viszonylag alacsony a fájdalomküszöböm. Azért egy oltást, vérvételt ki lehet bírni, ha ügyes az orvos és nem csak beléd b@ssza a tűt. Egyébként neked sem fáj annyira "hihetetlenül", csak a fóbia miatt érzed felfokozott állapotnak.

Én a fogorvostól rettegtem, pedig egy tömésen és egy fúráson kívül sosem csináltak velem semmit. Csak épp a fúrás után be voltam tojva, és nem mentem vissza betömetni. Évekig.

Tavaly már muszáj voltam kezdeni vele valamit és a páromat is zavarta. Találtam egy orvost, félve mentem el hozzá magánba, és úgy voltam vele, úristen, mit fog csinálni, fájni fog, tutira fájni fog, kihúzza és itt fogja rángatni egy órán át, tuti bele is törik, így is ketté van repedve, stb.

Nem húzta ki, viszont többször is vissza kellett mennem hozzá (tömések, fehérítés, fogkőleszedés, gyökérkezelés, ilyenek). Utolsó alkalom ugye az volt, mikor rakta fel a koronát a lecsiszolt fogra. Elfelejtette beadni az érzéstelenítőt, én meg úgy voltam vele, előkészíttette az asszisztenssel, majd tudja, mikor akarja beadni... És kibírtam. Nem volt kellemes, de közel sem akartam belehalni, egy-két erősebb szemöldökráncolással kibírható volt.

Találj egy olyan dokit, akiben bízol. Szerintem magánba érdemesebb menni, nagyobb figyelmet kap az ember. Ha Gödöllő környékén laksz, akkor megírhatom neked az elérhetőségét is, bár nem tudom, hogy ilyen helyzetben mennyire fogad bárkit is.

2020. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!