Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A koronavírus miatt a 65 év...

A koronavírus miatt a 65 év feletti fogorvosok sem dolgozhatnak, vagy ez csak a háziorvosokra vonatkozik?

Figyelt kérdés
2020. márc. 31. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ők a legveszélyeztetettebbek. A fertőzött kinyitja a lepénylesőjét, elkezdenek matatni a szájában, fröcsög mindenfelé a nyála.
2020. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Rossz hírem van... a 65 év alatti fogorvosok sem dolgoznak, csak sürgősségi ellátást végeznek (húzás, fogmegtartó kezelés), gyakorlatilag az összes magánrendelés bezárt.
2020. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a 65 év felettiek, hanem minden fogorvos, mind a magán, mind a körzetis, csak SÜRGŐSSÉGI ESETEKET láthat el. Lefordítva, ha megpusztulsz, kihúzza a fogadat, ennyi max. Egyébként ilyenekre vonatkozik, hogy állkapocstörés stabilizálása, vérzés elállítása... Tömést nem csinálnak. Életkor szerinti korlátozás nincs!! De most hallottunk olyat, hogy megyénként lesz kettő központi rendelő, ami sürgős eseteket lát el.


[link]


Gyakorlatban azt jelenti, hogy magánrendelők bezártak, és szophatsz nyárig minimum a fogaddal, mint én, mire eljutsz....

2020. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi háziorvosunk bőven 65 év alatt van, mégsem fogad betegeket, csak telefonon vagy emailben lehet vele konzultálni.
2020. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nálunk is így van...



#2 sajnos fogmegtartó kezeléseket sem, úgy mint tömés, vagy gyökérkezelés! Sőt a tömést kifejezetten megtiltották korábban is!

2020. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De akkor 2-3 hónapig nem tömik a fogakat?
2020. márc. 31. 17:56
 7/15 A kérdező kommentje:
És ha fáj, akkor sem?
2020. márc. 31. 18:14
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

NEM! Meg állítólag a töméssel járó eljárás fertőz legjobban! Szóval ha annyira fák, kihúzzák,vagy ha be van gyulladva, kapsz gyógyszert! De én is ebben vagyok, szájsebészeti műtétet (bölcsességfog) sem csinálnak meg, be is zárt a szájsebészet, mindjárt bemásolom, amit a klinika írt ki, akkor még csak az alapellátásra vonatkozott, de mivel magán még dolgozott, betiltották ott is!


Megszívtuk, de képzeld el, most ha valaki eltörte a kezét és csavarozni kell, szilánlosra tört azt sem látják el, ha valakinek daganata van, nem műtik meg... Úgyhogy én még összeteszem a kez kezemet, hogy csak ez van. Mondjuk lázasan sem törődött velem a háziorvos. Sokan erről nem tudnak, vagy nem értik meg, mulasztásnak hiszik, pedig kifejezetten be vannak tiltva ezek és bírságolják, lázasan meg távgyógyított Neo Citránnal...

2020. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Értem, miért van ez, de ha pl. valakinek emiatt kell később gyökérkezelni a fogát egy sima tömés helyett, az sem jó megoldás. Ha meg valaki most inkább a húzást választja, később fizethet egy csomó pénzt a fogpótlásért. Mért nem csinálják azt, hogy aki szeretne tömést, azon csinálnának a rendelőben egy vírustesztet (a páciens költségére), és ha rendben van, akkor ellátják.

Tudom, a teszt sem mutatja ki az elején a vírust, de ez sem állapot, hogy a fájó fogat nem látják el.

2020. márc. 31. 20:40
 10/15 A kérdező kommentje:
Ne már hogy a daganatos betegeket sem műtik meg! Az tényleg túlzás. Nekik az életükbe kerülhet akár két hónap késlekedés is.
2020. márc. 31. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!