Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség! Tragikus állapotban...

Segítség! Tragikus állapotban vannak a fogaim, több ki van rohadva, ami ép, az is össze-vissza áll. Hogyan kezdjek hozzá a szám rendbetételéhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget, tanácsokat szeretnék kérni. Nagyszüleim neveltek, akik azt sem tudták, mi az a fogmosás. Már általános iskolás voltam, amikor valamilyen fogas világnapon kaptunk ajándék fogkefét, fogkrémet, akkor mostam először fogat. Hiába vittek el fogorvosi szűrésre az osztállyal, megkaptam a kezelési papírt és nem vittek vissza a dokihoz. Ezt csak azért írtam le, hogy legyen valami képetek a hátteremről. Nagyon rosszak a fogaim: egy bal felső kisőrlőt kihúztak, a jobboldali párja kb. szét van rohadva, ahogy alul mindkét oldalon 1-1 őrlőfog. Tehát 1 teljes foghiány, 3 meg ínyig szétrohadva. Emellé a metszőfogaim össze-vissza állnak. Nagyon szeretnék én is rendes mosolyt, szinte azt sem tudom hogyan kell mosolyogni, annyira belém ivódott, hogy ezt nem szabad mutogatni.


Természetesen már nincs gond a napi fogápolással, fogat mosok, használok fogköztisztító keféket és szájvizet, de ettől még borzalmas a helyzet a számban.


Hogyan fogjak hozzá a szám rendbetételéhez és nagyjából milyen költségekkel kell számolnom? Budapesten ismertek jó szakembert, aki ilyen lehetetlen helyzeteket is vállal? Nagyon félek a fogorvosoktól ( a fájdalomtól nem, a szétrohadás is fájt), gyerekkoromban sokszor megaláztak az iskolai vizsgálatokon. Nem szeretném sem szemrehányást sem megvető pillantásokat. Nagyon mélyről jöttem és mire oda jutottam, hogy tudok magamért tenni, már sajnos késő volt. Ha beültetnek fogat, attól esetleg egyszer lehet még fogszabályzóm?


Ha van esetleg olyan, aki hasonló cipőben jár(t), szívesen venném a történetét, stratégiáját. Meg mindenkiét!


35/N



2020. ápr. 10. 13:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
500k egy fogimplantátum? Ne röhögtessetek már. Nyilván az ország legdrágább helyén, illetve ha aranyból van. 120-150k egy implantátum
2020. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A 3 fog 2 csavarral annyi. Nyilván ahány megoldás annyi ár.
2020. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A fogpótlás utáni fogszabályozásról tudtok valamit? Vagy először jön a fogszabályozó és utána ültetnek be?
2020. ápr. 16. 12:41
 14/16 anonim ***** válasza:
1 milliot alaphangon ra szamolhatsz, főleg ha fogszabalyzot es pótlást is szeretnél, de lehet, hogy keveset mondtam. En is fogaszat előtt allok, úgyhogy hajrá!!!!!
2020. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, neked pontosan mit csináltak a fogaddal ? Nekem is kitört az egyik fogam fele, milyen kezelésről irsz , visszaépitették a fogad felét ?
2020. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés de kedves kérdező ha haladt az ügyed oszd meg velünk a részleteket kérlek. Ilyen kezelés előtt állok én is.

Én úgy tudom, hogyha már annyi fog hiányzik, hogy nincs retenciós pont, akkor nem lehet fogszabályzót felrakatni, de tévedhetek.

2021. jan. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!