Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkő eltávolítás fájdalmas?

A fogkő eltávolítás fájdalmas?

Figyelt kérdés

Az alsó fogsoromon alul rengeteg a fogkő, elöl. Érdekelne mennyire fáj az eltávolítása!?

Egy-két hete letörött a fogkő az egyik fogamról, ma pedig kettővel odébb lévőről. Semmit nem éreztem, sőt, örültem neki,hogy megszabadultam tőlük. Jó persze nem teljesen de a fogínyem felszabadult!. Félek a fogorvostól, pedig tudom, el kellene mennem. Ugye nem fájdalmas? Egyszerre leszedi mindről?? Köszönöm előre is a válaszokat!


2007. dec. 13. 21:33
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%
nekem csak kialakulóban volt,mikor leszedték,de nem fáj! kellemetlen érzés,de nem fáj egyáltalán nem kell aggódni:)
2008. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
91%

Két részből áll.

Először valami vibráló, tüskeszerű eszközzel megy végig a fogsorodon, utána pedig valami speciális keveréket fújat rá, polírozza.

Nem fájt különösebben, egy menetben leszedte mindenhonnan.

2009. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
93%
Nekem ma szedték le, egyáltalán nem fájt, pedig nem kaptam érzéstelenítőt sem, és negyed óra volt az egész...
2009. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
80%
NEM
2010. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
92%

Én ma döntöttem el, hogy elmegyek egy ilyen fogkőleszedésre, mert már szükségesnek tartom...

Köszönöm a válaszokat, most bátrabb lettem :)

2010. márc. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Oxa ***** válasza:
82%

Nos, Én egy kis történetet osztok meg, aztán mindenki eldönti maga, hogy fáj vagy nem fáj! :)

26 éves vagyok, elhanyagoltam a fogaim, és anno voltak ártalmas szokásaim. Lényeg, hogy elkezdett szétmenni az egyik fogam.

Betört a fognyak, majd lezuhant a vérnyomásom tőle eléggé. Végül nagy félelmemben elmentem a Szentkirályi útra, ahol elindult a pánik!

Amíg beültem a székbe addig is pánikoltam. Majd kaptam egy érzéstelenítőt, amit meg se éreztem! Olyan finoman adta be a doktornő!

Végül belefúrt, majd kiszedte az idegszálat. Nem fájt az egész beavatkozás!

Ezek után felkerestem a kerületi SZTK-ba a fogorvost gyökérkezelésre. Első alkalommal megtudtam volna őlni úgy fájt. A másodikat is kibírtam, de aztán vissza nem mentem hozzá!

Végül teljesen betört a fognyak, majd akkora lyuk lett rajta idővel, mint Hirosimán a Fat Boy után!

Aztán ahogy telt-múlt az idő, a fogam elkezdett mozogni. Ismét irány a Szentkirályiba, ahol közölte a doktornő, hogy ez eltört, és ki kell csípni. Enyhe pánikroham, vérnyomás a föld alá. Benyomta az érzéstelenítőt, kimentem, majd miután beütött az anyag (:D), visszamentem, lecsípte és végeztünk is. Mindebből semmit sem éreztem! Úgyhogy +1 pozitívum a Szentkirályi mellett.


Majd ma elmentem szitnén az SZTK-ba egy másik fogorvosnőhöz akihez nagyanyám jár. Leszedte a fogkövet ami tény, hogy nem kellemes, de Én aki majdnem pánikolok a fogászaton, simán kibírtam!


Embere válogatja ki mire és mennyire érzékeny! Mindenesetre, eljutottam odáig, hogy 4 db koronám lesz, és már nem úgy megyek az orvoshoz, hogy pánikolok, hanem úgy, hogy végre rendbeteszik a fogaimat, és nem kell majd 30 évesen fullprotkóval nyomnom!

Tény, nem lesz kellemes menet a koronázás, de inkább "szenvedek" 10 percet a fogászaton, mint majd órákat a szájsebészeten!


Ne féljetek! Ha nem jó a fogorvos, akkor menjetek egy másikhoz! Ha Én megtaláltam azt a dokit, akiben bízok, akkor másnak is menni fog!


A Szentkirályis doktornőnek nem tudom a nevét, de az akihez most járok, Őt Méreg Saroltának hívják és a XX-ik kerületi SZTK-ban elérhető!

06-1-421-40-20-as számon lehet hívni és időpontot kérni, ha kell!

Rendelési ideje pedig a Google-n megtalálható!


Kellemes gyógyulást!

2010. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
100%
Én ma szedettem le a fogkövet és sajna nincs jó tapasztalatom:( Igaz maga a fogkő leszedése nem fájt (se érzéstelenítő+vérzett az egész inyem), viszont utána az a fájdalom amit igy 6 órája érzek borzalmas! Azóta nem tudok enni inni se semmi:( Pedig nagyon ügyesen csinálta a pasi, de erre nem számítottam. Barátnőmnek is ugyanez volt, ugyh tényleg mindenki máshogy reagál rá....
2012. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 rihárd 128 ***** válasza:
23%

Egy hónapot kell általában várni mire az időpontra sor kerül, addig gyullad az ínyed nem sok vizet zavar, fog ívenként 7000Ft mivel mindenkinek kettő van belőle így összesen 14000Ft

A fogkövet én otthon egy egyszerű késheggyel lekapartam, és az ínyem sem sértettem. Ellentétben a fogorvossal, az ulrahangos fogkő szedésekor is majdnem magam alá vizeltem és két pohár vért köptem ki utána rendesen fájt az ínyem is.Aki otthon szépen óvatosan az ínyt és a zománcot nem sérti fel és könnyedén le tudja szedni, miért ne tehetné meg?

2014. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy hetet kellett várnom időpontra

Valószínűleg szerencsém volt

2014. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, nekem tízezerbe került (a két fogív)

Néha vannak ilyen akciók is, amikor olcsóbb

2014. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!