Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkő eltávolítás fájdalmas?

A fogkő eltávolítás fájdalmas?

Figyelt kérdés

Az alsó fogsoromon alul rengeteg a fogkő, elöl. Érdekelne mennyire fáj az eltávolítása!?

Egy-két hete letörött a fogkő az egyik fogamról, ma pedig kettővel odébb lévőről. Semmit nem éreztem, sőt, örültem neki,hogy megszabadultam tőlük. Jó persze nem teljesen de a fogínyem felszabadult!. Félek a fogorvostól, pedig tudom, el kellene mennem. Ugye nem fájdalmas? Egyszerre leszedi mindről?? Köszönöm előre is a válaszokat!


2007. dec. 13. 21:33
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
95%
Régen még fúróval szedték le, most már ultrahanggal csinálják. Kicsit kellemetlen, olyan nyikorgó hangja van, de a fogfúráshoz képest nulla! A vége kifejezetten kellemes, amikor valamilyen finom zselé-izével bekenik. Nekem elhiheted, én nagyon félek a fogorvostól és már volt kettőször is.
2023. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindennél jobban félek a fogdokitól, ha kezelnie kell engem, de erre az eltávolításra félévente járok. Még sosem fájt. Max kellemetlen, hogy bent a tükör, az elszívó és a műszer is a számban, és folyton nyelnem kell, de nem bírok, mert nem csukhatom be. De tényleg ennyi a max kellemetlenség. Nekem a két fogív 30 perc alatt készen van.
2023. máj. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
Nekem tomes/fogko leszedes volt egyszerre, hat nem egy kellemes xd
2023. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Évente járok, nekem rettenetesen fáj, mikor az ínyhez ér, nem szoktak érzéstelenítőt erre adni nekem. Szerencse, hogy hamar megvan és hogy hamar elmúlik a fájdalom, de maga, míg leszedik, az rettenetes.
2023. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!