Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyaralás előtt egy héttel...

Nyaralás előtt egy héttel érdemes fogat kihuzatni?

Figyelt kérdés
Hétfőre (júni. 29)van időpontom viszont rá egy hétre kedden (júli. 7) indulnánk nyaralni. Szerintetek kérjek új időpontot, (júli. 23) jövünk haza!? Begyógyul egy hét alatt? Még sosem húzták a fogam, ezért vagyok tanácstalan. Szájsebészeten húzzák egyébként. Ne fáj egyenlőre a fog csak ha erősen hozzáérek.

2020. jún. 26. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs komoly baj vele, akkor nyaralásra vegyél egy erős szájvizet pl listerine total care (szigorúan az alkoholost a zero semmit nem ér) és akkor nem fog bedurranni. Ha húzzák akkor ott vigyázni kell rá nem ehetsz akármit, ha a vérdugó sérül ömleni fog a vér stb. Elég problémás egy nyaraláson ezzel vergődni. Én halasztanám a nyaralás utánra.
2020. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát, egy hét nem sok, de azért én inkább mégis kihúzatnám, mert most lehet hogy nem fáj annyira, de nyilván oka van, hogy ki kell húzni, és ha meg nyaralás közben kezd el pokolian fájni, az még rosszabb. Akkor már inkább egy gyógyuló seb legyen ott, mint egy egész fejre kiterjedő kínzó fogfájás.
2020. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekem múlt héten húzták, szépen begyógyult egy hét alatt, húzás előtt meg utána pár napig szedtem gyulladáscsökkentő antibiotikumot. Szerintem el lehet lenni vele, ha nem zavar, hogy jó pár napig nem fogyaszthatsz tejterméket, és óvatosan kell fogat mosni, hogy ne essen ki az alvadt vér, tehát lehet hogy lesz egy kis enyhe alvadt vér szagod.
2020. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Egy hét után már nem fáj a seb, akkor már ehetsz is mindent a másik oldalon, menj csak el kihúzatni, mert ha nyaralás alatt durran be nagyon, akkor bajban leszel.
2020. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy vegyél Phlogosol oldatot, én 1 hét után azzal öblögettem, addigra már szépen húzódott össze a seb és nekem már a vérdugó is összement addigra. Nemrég húztak 2 fogam.
2020. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy döntöttem kihuzatom!
2020. jún. 26. 21:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bcsességet húztak. Mikor kiment az érzéstelenítő nem éreztem semmit. Előtte 3 hétig nem aludtam. Par napig bem ettem tejeset de 1 hét múlva mar semmi bajom nem volt. A varratot isn1nhét utan vették ki. Mert nekem össze is varrták egy öltéssel.
2020. jún. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
1 hét alatt azért már elég jól begyógyul. Én kihúzatnám, legalább nem görcsölsz majd azon, hogy nehogy fájjon.
2020. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Persze, egy hét már elég idő ahhoz, hogy begyógyuljon a seb és óvatosan bármit megkóstolhass. Én már jöttem haza fájós fog miatt nyaralásból, szóval szerintem is húzasd ki. Ha az első fogad lesz akkor gondolom izgulsz is rendesen, ez még egy érv a húzatás mellet, jobb ezt letudni és önfeledten nyaralni.
2020. jún. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na kihúzattam végül. Ma reggel a varratokat is kiszedték és azt mondták szépen gyógyul minden okés. Szóval holnap indulhat a nyaralás. Mégegyszer köszönöm a válaszokat/segítséget. ❤️
2020. júl. 7. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!