Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a tömött fog?

Mitől fájhat a tömött fog?

Figyelt kérdés
Kb 1.5 - 2 hete tömték a fogamat ( ami egyébként nem fájt, csak lyukas volt), és eleinte furcsa volt, de megszoktam. Nos mostanság előjött, hogy rágáskor és fogmosáskor ilyen nyílaló fájdalomat érzek, de amúgy alapjáraton egyáltalán nem fáj. Vajon mitől lehet? 2-szer nézték már meg,de semmi bővebb infóval nem láttak el..kezdek ideges lenni, hogy egy nem fájós fogért kaptam egy fájós fogat...

2020. júl. 3. 14:10
 1/7 anonim válasza:

Bármi lehet.

Tömésnél mélyebbre fúrt és belement a fogüregbe ahol a fogbél (pulpa) van és most irritálja azt. Lehet hogy csak a tömés nem sikerült jól és valahol beszivároghat a rágás közben termelt nyál stb.

Kb fél éve volt pont egy ugyanilyen esetem. Egy pici lyuk volt a szemfog mögötti kisőrlőn. Panasz nem volt egy másik beavatkozás keretében volt még idő ilyen ilyen apróságra, betömettem de utána kegyetlenül elkezdett fájni. Első körben a röntgen nem mutatott semmit, de egyre jobban fájt hidegre/melegre mindenre egy pokol volt az élet. Aztán két hét elteltével elmúlt. A fogorvos gyökérkezelte, de akkor már elhalt volt a fogideg.

Azt hogy pontosan mi okozhatta rejtély maradt...

2020. júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Furcsa. Nekem pl hidegre/melegre egyáltalán nem érzékeny, csak mikor rágom az ételt, de amúgy meg egyáltalán nem fáj, csak ha eszem, illetve fogat mosok, de akkor viszont kellemetlenül.
2020. júl. 4. 01:42
 3/7 petraa07 ***** válasza:
Ha csak terhelés él érzékeny az is okozhatja, hogy magas a tömés. A másik maga a technika ahogy csinálják a tömés, rétegző technikát alkalmaznak, ami azt jelenti hogy a kompozit anyag ami bekerül az üregbe rétegenkét van felépítve. Van hogy a rétegek között feszülés keletkezik bevilágításkor. Ekkor a fog terhelésnél, legfőképpen ha maga a tömés bizonyos pontja kapja a nyomást, nyilaló hirtelen fellépő fájdalom jelentkezik. Vissza kellene mennie az orvoshoz ha még mindig fent áll.
2020. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont hasonlóképpen vagyok :/ Voltál azóta fogorvosnál? Mi történt? Én holnap megyek, és félek picit..
2020. aug. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most vettem csak észre, nem voltam azóta, most kell majd visszamennem, mert eléggé hidegérzékeny lett, de azon kívül speckó fogkrémmel teljesen elmúlt a fájdalom.
2021. jan. 22. 14:17
 6/7 petraa07 ***** válasza:
Szuper. :)
2021. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!