Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelés fájdalmas...

A gyökérkezelés fájdalmas procedúra?

Figyelt kérdés
Természetesen ha megfelelően el van zsibbad a terület.. Akkor is lehet érezni valamit? Volt már valakinek?

2020. aug. 1. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem.

Csak akkor fáj, ha gennyes volt a foggyökér, és azt ki kell tisztítani.

2020. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb pár másodperc volt, amíg igazán fájt, de amúgy alig éreztem belőle valamit. De valaki meg horrorélményként éli meg, szóval ez egyénfüggő. Meg nekem elülső fogat kezeltek, lehet, hogy egy hátsó fog jobban fáj.
2020. aug. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miért kezelik. Ha be van gyulladva, akkor állítólag nagyon fáj. Nekem törés miatt elhalt a fog, azért kellett kezelni, és nem éreztem belőle semmit.
2020. aug. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Ha gyulladt, akkor rettentően fáj, hiába az injekció. De ha nem gyulladt, akkor sem egy leányálom azért. Plusz előbb-utóbb azt a fogat úgyis ki kell majd húzni, mivel beteg fog. Sosem fog teljesen meggyógyulni. Nekem pár éve kellett gyökérkezelt fogamat kihúzni.
2020. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már nem lehet tömni, mert kiterjedtebb a szuvasodás..
2020. aug. 1. 23:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég volt. Rágó fogat kezeltek és eleve fájt már a fog. Mégis azt mondom, hogy a gyökérkezelés nem vészes. Picit éreztem, de semmilyen szörnyű fájdalomról nincs szó. :)

Amikor szóltam hogy érzem, kaptam még egy szurit és kész.

Talán az a legrosszabb az egészben hogy sokáig kell nyitva tartani a szád. De utána óriási megkönnyebbülés hogy nem fáj vagy érzékeny már a lyukas fogad.

2020. aug. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ma voltam fogorvosnál, gyökérkezelést végeztek! Az első szuri fájt egy kicsit, aztán már semmit nem éreztem!
2020. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha felső fogatokat kellett gyökérkezelni , kaptatok a szájpadlásba injekciót? Vagy csak az ínybe? 😰
2020. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 nekem felső, elülső fogat kezelték és kaptam a szájpadlásomba is.
2020. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jajj nee :( attól rettegek a legjobban! Régen kaptam oda egyszer és rettenetesen fàjt:(
2020. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!