Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Másnak sem kellett gyerekkoráb...

Másnak sem kellett gyerekkorában fogat mosni?

Figyelt kérdés

Nálunk még tiltva is volt, csak ha megyünk valahova, értsd. iskola előtte 5 mp-ig sikáljuk... Nyáron minek, nem megyünk sehova, lecseszés is járt érte.... Mai napig ezt vallják, ki is gúnyolnak, hogy naponta meg este is mosok fogat, szájvíz is baj neki...


14 évesen változtattam rajta magamtól... Főleg anyám ilyen, de apámnak is tropán vannak a fogai, enni alig bír.


Az eredménye ennek az lett, hogy a hatodik fogaim tönkrementek, egyet ki kellett húzni 12 évesen. Ja és miért? Mert anyám szerint azok tejfogak, ki fognak esni, nem kell tömetni... Akkor kerültem oda, mikor az egyik nagyon fájt, az szét volt rohadva, a másik 3-at megmentették, de azóta egyik letörött, másik tönkrement.... Hiába írták, anyám az mondta, tejfoggal nem megyünk vissza, az majd lecserélődik...


De alapból mind a két részről torlódott és alapból rossz fogakat örököltem, hiába mosom, a nagyőrlök alapból lyukasan nőttek ki... Tudom, van, aki alapból nem mos fogat, mégis fehérek és egészségesek, de az enyémek... Szerencsére már magamtól járok és mosom, de így is kb. felháborodik, hogy minek mosom naponta...


2020. aug. 21. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Tiltva volt, persze....
2020. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

a szüleid nem öregek egy picit?? (nem rossz indulatból, csak maradi a gondolkodásuk )


nálunk oviba kötezelö volt a fogmasás,mert nagyon sok gyereknek rosszak voltak a fogai

-otthon nálunk alap volt napi 2 x ( plusz fogselyem)

2020. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Most kisgyerek azt a példát látta otthon, meg ne fogyjon a fogkrém, nyilván egy bizonyos életkor után magad is belátod.


DE igen, azok!

2020. aug. 21. 10:01
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"kb. felháborodik, hogy minek mosom naponta..."

Egyszerűen ne foglalkozz vele, hiszen tudod, hogy akkor teszed jól, ha igenis rendszeresen mosod.

2020. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
Az azt a példát látja otthon, meg a megtiltották, nagyon nem ugyanaz. Amúgy én negyven éves vagyok, és már nekünk is kötelező volt az oviban a fogmosás. Szóval kizárt hogy téged nem tanítottak az óvodában ugyanúgy fogat mosni mint engem .
2020. aug. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Oviban engem délben hazavittek, sosem mostam fogat ott... Volt fogmosás, ahogy leírtam, ha megyünk valahova.... Nyilván 6-7 éves gyerek ezt látja, meg ha otthon se mosnak, ő sem fog... 20 vagyok. Mikor kihúzták a fogamat, magam láttam be, hogy máshogy kell. Meg én boltba se mehettem 14 alatt engedély nélkül...
2020. aug. 21. 10:22
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Engem sem hagytak ott délutánra, ettől minden étkezés után fogat kellett mosni, azonnal.
2020. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ok. De az sem jó egyébként, ha azonnal futsz fogat mosni, hát tízórai után nem kellett....


Igen, volt fogkefém, de hétvégén meg nyáron kifejezetten rám lett szólva, meg sok a fogkrém, hogy nem kell, minek, nem megyünk sehova. Meg 9-10 évesen se biztos, hogy felfogod, hogy ezt a példát látod otthon.... Most már oké. Igen, megoldhattam volna, hogy mosom, de nem volt előttem más és fel sem fogtam, hogy kirohadnak a fogaim, meg később baj lesz, nyilván ez már nem az ő sara, hogy most mi van.


De a legdurvább az volt, amikkel most is szívok azok a hátsó fogaim. Egyet ugye akkor kihúztak, egy letörött azóta, egy másikat most gyökérkezelnek (így juott eszembe), mert kiesett a tömés.... Aztán anyám akkor járt fogorvoshoz, meg mondtam is neki korábban, hogy be kell tömetni, de nem baj, kiesik. De legalább elvihetett volna magéval, ha ő ezt hitte is...

2020. aug. 21. 10:34
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szüleim is inkább járnak fogorvoshoz, mint fogatmosni.

Gyerekkoromban volt fogmosás, az oviban, de az inkább bohóckodás volt. Általános iskolában már voltak lyukas fogaim. Ez egyébként a rossz genetikának és a fogmosás hiányának is betudható. Amióta felértem éssze, azóta vagyok rendszeres fogmosó, saját elhatározásra, nem a szülői példa miatt. Nekik már protkójuk volt 50 fölött. Amúgy a fogorvosuk is mondta, hogy genetika,kis önigazolás... szerintem meg marhára nem árt naponta fogatmosni.

2020. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem mai napig beszólnak, hogy minek naponta, meg minek szájvíz, minek fogkefét cserélni... 5 mp-es bohóckodás volt nekünk, az is, ha megyünk valahova. Most már nyilván felérem ésszel... De akkor a szülő volt a szent, pedig én mondtam neki, hogy anya a fogorvos azt mondta, nem tejfog, meg vissza kell menni. De 14 alatt mit tudtál? Mai napig az van, amit ők kitalálnak, nem adnak a szavadra... Aztán szívjál azokkal a fogaiddal, ami anyám szerint kiesett volna 10 éve... Oké, nem tudta, de maga hetekig odajárt, elvihetett volna magával...
2020. aug. 21. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!