Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek nem szégyen így...

Szerintetek nem szégyen így menni fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Fogkövem van, amire kértem időpontot, hogy leszedhessék. Eddig kétszer jártam fogorvosnál fogkőleszedés miatt. Mindig megkaptam azt, hogy alaposabban és többször is kellene fogat mosnom. Én szerintem nincs probléma a fogmosás gyakoriságával se az alaposságával, még youtube videókat is néztem a fogmosás technikájáról, de így is kialakult a fogkövem. Olvastam azt is, hogy valaki lehet hajlamosabb a fogkőre, nem akarok butaságot mondani, de szerintem nálam is ez van, de lehet, hogy én vagyok a hibás. Ráadásul agyarom is van, amit szégyellek egy kicsit. Legelsőször 11, majd 13 évesen kellett fogkőleszedés, és most 16 vagyok és megint megyek fogkőt leszedetni. Este 8-ra megyek fogorvoshoz, de Már most rettegek attól, hogy ez a fogorvos is beszól majd, hogy alaposabban kellene fogat mosni, pedig én mindent megpróbáltam ezellen tenni. Mindenféle fogkrémet vettem már.
2020. aug. 27. 14:45
 1/5 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Biztos van hajlamod rá, ne szégyelld, válts fogorvost, ha piszkál érte. Esetleg próbáld ki a fogselymet.
2020. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy a tooth mousse-t
2020. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a harmadik fogorvosom, akinél majd megyek fogkőt leszedetni. Csak félek, hogy be fog szólni ő is. Meg ugye a gyulladt ínyemre is mindig mindenki megjegyzést tesz és csasztetést kapok, de remélem ezúttal másképp lesz.
2020. aug. 27. 14:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Magán vagy állami?

Nekem félévente kell csak.

2020. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sajnos van, aki hajlamosabb a fogkövesedésre :(

Megelőzheted a beszólást, ha esetleg a kezelés előtt megkérdezed, mit ajánl fogkő ellen, mert alaposan mosod a fogad, még utána is néztél a technikának, mégis gyorsan újra fogköves leszel. Ebből látni fogja, hogy érdekel a dolog, teszel is ellene, de sajnos ez az állapot. Azt is elmondhatod, hogy kellemetlenül érzed magad miatta, mert már korábbi fogorvosok is leszidtak, hogy nem mosod eléggé a fogad, pedig te igyekszel :/

2020. aug. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!